Wpis z mikrobloga

Jakie jest najlepszy handheld do emulacji Amigi? Mam Anbernic RG351P i jest to zacne urządzenie, bardzo fajnie się emuluje na nim wiele maszyn 8bitowych i automatów, jako tako działa emulacja PSX, ale z emulacją Amigi jest problem tzn jeden emulator (wybaczcie nie pamiętam ich nazw) działa ale nie ma sensownej emulacji myszki, drugi obsługuje myszkę ale nie działa płynnie, trzeci ma jeszcze jakiś inny problem. Z tego co wiem nowe urządzenia Anbernic (i innych producentów) mają mocniejsze bebechy i zastanawiam się czy moje doświadczenie z emulacją Amigi poprawi się po przesiadce na nowe urządzenie lub nowy system operacyjny. Obecnie mam zainstalowanego Arkosa wersję z 5.1.2021 i jest to wersja finalna. Na samym początku bawiłem się trochę tym i innymi systemami ale odnośnie emulacji Amigi różnica była niewielka. Na czym wy emulujecie Amigę?

#amiga #handheld #retrogaming
  • 4
  • Odpowiedz
Ja mam RG35XX, emulacja PUAE-2021 na GarlicOS 1.4.9 działa znośnie. Na moje potrzeby (bo prawdziwych Amig mam cały pokój) w zupełności wystarcza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Radkovv: jak w takim układzie działa emulacja myszki? Pytam o to bo zależy mi na emulacji takich gier jak Cannon Fodder. Jakiego emulatora używasz?
  • Odpowiedz
  • 1
GarlicOS 1.4.9


@alt_: Ten GarlicOS obsługuje tylko RG35XX, ale widzę że pod mój handheld jest jakaś nowa wersja AmberELEC więc pobawię się nią w weekend. Co do prawdziwych Amig to ja tak od lat się zastanawiam czy sobie kupić czy nie a one drożeją... Chciałbym jeszcze kiedyś odpalić gierkę na prawdziwej Amidze choćby po to żeby posłuchać jak chrupie stacja dysków.
  • Odpowiedz