Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy na nowym wykopie #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek to nadal instant gorące, ale jeśli tak, to wykorzystam ten boost, bo mam coś ważnego do powiedzenia.
W weekend 2-3 września na Pustyni Błędowskiej odbywa się rakietowy Festiwal Meteora 2023.
Oficjalna strona: https://rakiety.org.pl/festiwal-meteora/

Zawsze jak wrzucam pofestiwalowe zdjęcie z rakietą, to prosicie, żeby następnym razem poinformować wcześniej. Co to za wydarzenie? Festiwal modelarstwa rakietowego organizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Zarezerwowana przestrzeń powietrzna to okazja do wystrzelenia swojej konstrukcji na kilka kilometrów (do 2300 m). Mniej zaawansowani modelarze mogą oczywiście puszczać na mniejsze wysokości, brać udział w konkursach (w tym na najbardziej pechowy start czy najładniejszą rakietę), a także porozmawiać i dostać rady. Przez cały event dzieciaki w namiocie warsztatowym mogą składać swoje własne małe modele z materiałów przygotowanych przez organizatorów i zaraz potem wystrzelić je w powietrze, z czego zawsze mają mega frajdę. Krótko mówiąc - wielkie święto rakieciarstwa.

#rakiety #modelarstwo #katowice #krakow #gliwice #polska
Networks_PowerCat - Nie wiem czy na nowym wykopie #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek t...

źródło: PXL_20230719_170758870_exported_3434

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
@Networks_PowerCat No dobra... To ja mam teraz pytanie. Bo dopiero o tym czytam. Tam są dopuszczone tylko takie amatorskie wynalazki jak trzymasz w rękach ? Czy też bardziej konkretne. Bo pułap 2300m to z jednej strony nie jest mało, ale z drugiej - nie jest dużo. Są tam jakieś bardziej profesjonalne konstrukcje ? I jakie są ograniczenia co do paliwa takich rakiet ?
  • Odpowiedz
@nowoczesny_jawnogrzesznik: robiłam, ale kiedyś prawie podpaliłam psa bo mi się mieszanka zapaliła podczas mieszania karmelu i teraz już ostrożnie podchodzę.
@EnderWiggin: kazda rakieta, od najmniejszych do największych, przed dopuszczeniem do startu przechodzi 'przegląd' przez ludzi z PTR, dodatkowo od pewnej mocy silnika wymagane są licencje. Jak się chce startować na silniku-samoróbce, to trzeba mieć drugi, przetestować go przed komisją na hamowni i dopiero wtedy można wystrzelać.
I tak, są duże,
NetworksPowerCat - @nowoczesnyjawnogrzesznik: robiłam, ale kiedyś prawie podpaliłam p...

źródło: PXL_20220723_100457509

Pobierz
  • Odpowiedz
@Networks_PowerCat O #!$%@?... Czyli jednak z rozmachem. Nie wiem dlaczego myślałem, że to bardziej takie amatorskie warsztaty dla harcerzy. Szacun. Tylko mi nie mów że karmel robiłaś w domu =D

To jakiś grupowy warsztat ?

Dawaj jakiś link do YT z mega kraks albo zajebistych startów. To podjara widownię. Może nie koniecznie ta młodsza =]
  • Odpowiedz