Wpis z mikrobloga

Choroby leczy lekarz, a nie Julka po prywatnych studiach zapłaconych przez starego


@typowyWykopekMizogin: to jakiego lekarza polecasz na problemy typowo psychologiczne? Nie udawaj że masz jakieś pomysły których nie masz, bo jesteś teraz tak samo nieuczciwy jak ta mitologiczna Julka, która kłamałaby co do swoich studiów - chyba, że po prostu nie wiesz, że takie rzeczy można i powinno się sprawdzać przed rozpoczęciem współpracy z psychologiem. Jak nie odpowiada ci Julka
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU jak można iść na kilkanaście psychoterapii i nie zauważyć ze coś jest nie tak? XD ja w trakcie 3 poszłam na diagnostykę zaburzeń osobowości i neuroroznorodnosci. Dostałam diagnozy i z nimi wybrałam psychoterapeutę co się tym specjalizuje , dostał moje papiery i w 1.5 roku ogarnelam wieloletnie problemy których na poprzednich nie udało się sensownie ogarnąć. Tylko ze psychoterapia to nie samo przyjdę pogadam i zapomnę, tylko przyjdę przegadać problem, w
@wykopek985 dla mnie psychoterapia grupowa to był jakiś freak show. 2 kobiety (w tym ja) i 3 facetów. Jeden facet był spoko ale miał jakaś mocno zaburzona dziewczynę i to ona bardziej była jego problemem niż cokolwiek innego, a reszta to byli mocno zaburzeni ludzie bez samoświadomości czy refleksji nad swoimi słowami czy zachowaniami.
@typowyWykopekMizogin:
Po pierwsze, problemy psychiatryczne i problemy psychologiczne niekoniecznie się zazębiają, np. objawów schizofrenii nie da się raczej skutecznie wyeliminować bez farmakologii, podobnie jak nie ma tabletek np. na niskie poczucie własnej wartości czy na wszystkie konsekwencje wczesnej traumy w dzieciństwie.

Po drugie, nie zawsze da się żyć będąc uzależnionym na całe życie od tabletek. Rosnąca tolerancja i efekty uboczne same w sobie czynią to bardzo problematycznym, dlatego ogólnie rzecz biorąc
@Ununoctium: Jeżeli chcesz udawać że krytyka cynicznego, szkodliwego defetyzmu to dokładnie to samo co "wyzywanie kogoś przez to, że terapia mu nic nie dała" (w odpowiedzi do kogoś kto zresztą nawet tego jeszcze nie zasugerował xD) to uprawiaj sobie tę dyscyplinę ile chcesz, ale to tak oczywiście i skrajnie nieuczciwe, że nie wiem co miałoby na celu, bo nikt się na tę manipulację nie nabierze.
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: jakoś mnie nie dziwi że terapie polecają w większości kobiety, zabobon goni zabobon, tu wróżenie z kart, tam magiczne kamienie. Jak sie spojrzy na te statystyki to ogólnie naród głupi https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/ponad-polowa-polakow-byla-u-wrozki-kobiety-przychodza-po-milosc-mezczyzni-po/7pj2yly,30bc1058
Ravgor prosił o pieniądze, gdyby był młodą ładną blondyną zebrałby całość w 1 dzień, a tak wpłacili nieliczni. Po 1 złotówce wpłacić wyszedłby z długów, wprowadziłby normalną dietę, czułby się normalnie.
@Wap30: Ty tam widzisz cynizm i defetyzm a ja widze frustracje z powodu zlych doswiadczen z psychologami wyrazona prostym "slownym memem", na ktora ty odpowiadasz "nie zesrajta się" a nie krytykujesz
@Ununoctium: myślałem że widzisz "wyzywanie za złe doświadczenia z terapią", o których nadal nikt w tamtym momencie nie wspomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°) złych doświadczeń nie ma, żadnego wyzywania też, ale widzę że do sedna się dzisiaj nie odniesiemy
@typowyWykopekMizogin ale wiesz, depresja to poważna choroba mózgu, niezbadana i trudna. To tak jakby mówić, że chemia nie pomaga na raka, bo ktoś wziął chemię i umarł. Chociaż to nawet nie tak, bo w depresji podstawa jest farmakologia, a nie terapia, a tu mowa tylko o tym. Szkoda, że chłopakowi nie pomogło, ale to niczego nie dowodzi.