Wpis z mikrobloga

W temacie RTX 4090 widzę, że najtańsze aktualnie są Palit GeForce RTX 4090 GameRock lub Zotac GeForce RTX 4090 Trinity. Rozważam czy brać 4090 w ramach przyszłego builda, ale jeśli bym brał to myślę, że raczej właśnie jeden z tych najtańszych modeli bo płacenie za te wszystkie Asusy 8,5k+ to zwyczajnie scam moim zdaniem (chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu?). Przekonuje mnie bardziej w tej chwili Zotac bo po pierwsze mam ich kartę w starym kompie i jestem zadowolony, a dodatkowo wiem, że jest u nich rozszerzona gwarancja i po zarejestrowaniu jest 5 lat. Ma ktoś jakaś wiedzę o tych modelach i może się wypowiedzieć czy są one sensowne głównie pod względem kultury pracy? Najbardziej boję się, że kupię takiego Zotaca i będzie on z tych bardzo głośno chodzących kart.
#pcmasterrace #hardware
  • 5
@yeradd: Kolega wyżej dobrze prawi. Ja wziąłem ostatnio karte firmy Inno3D 4070ti i jestem zadowolony. Zrobiłem uV i jest cicho oraz chłodno, nawet podczas upalnych dni. Jeśli masz obecnie Zotaca, nie bylo z nim problemów, masz zaufanie do firmy to kupuj Pan. Jeśli masz trafić na wadliwy egzemplarz, to może tak być z każdą firmą. Kup, testuj w razie czego masz 14 dni na zwrot.
  • 0
@ReeceWithouterpoon: @tomeek85 Właśnie planuję go i tak undervoltować, po za tym z tego co czytam to zarówno Palit jak i Zotac mimo że względem konkurencji mają stockowo te 1-2 stopni więcej i są 2 db głośniejsze to i tak wynik jest bardzo dobry jeśli chodzi o kulturę pracy. Ogólne recenzje też nie wydają się być negatywne. Dopiero jak się wgłębię w jakieś analizy typu filmiki z analizą PCB to wychodzi, że
@interpenetrate: Nie zwracałbym uwagi zbytnio na firmę. Miałem ostatnio Asusa TUF RTX 3070 i po półtorej roku już podczas grania w RDR2 wył jak zarzynana swinia. Takze kuktura pracy to troche loteria i szczescie. Chociaz po jakims czasie kazda karta ma skłonność
do wiekszych temperatur i czas zmienic paste czy termopady. Teraz wziąłem tani model 4070ti od Inno3D który współgra z i5 13600kf i całość zapierdziela jak Max Verstappen :) Zrobiłem