Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? muszę to wyrzucić z siebie. Byłem dziś na poczcie Polskiej wysłać komputer, który sprzedałem na OLX. Wygenerowała mi się etykieta, paczkę spakowałem i nakleiłem "uwaga szkło" i "nie rzucać" z racji tego, że to sprzęt elektroniczny. I czaicie, że baba na poczcie odkleiła mi wszystkie te naklejki "ostrożnie" bo to jest u nich dodatkowo płatne i jak nie zapłacę to nie może tego być xD i odklejała 10 naklejek. Dopłacić nie mogłem bo etykieta wygenerowana przez olx i nie było takiej możliwości. No jestem #!$%@?.
#olx #pocztapolska #bekazpodludzi
  • 34
@bober234 mnie w poniedziałek poczta polska rozwaliła naliczonym vatem do przesyłki ze Szwajcarii, niby normalna sprawa ale naliczone 112 zł do rozbitego telefonu przekroczyło jego wartość xD

przesyłka bez deklaracji wartości, najtańsza dostępna opcja :D

i dzięki temu już wiem że naliczają VAT do wszystkiego o wartości powyżej 22 euro. wiem że mi 10t w oryginalnym opakowaniu wygląda na drogi telefon, ale nawet w takim stanie nie był wart tych 80 euro.
@bober234: Nie wiem co w tym dziwnego. Przecież w każdej firmie ostrożnie masz dodatkowo płatne co jest logiczne.
Według regulaminu to w ogóle nie powinna Ci tej paczki przyjąć, a zaproponowała odklejenie naklejek.
@open_or_die: a to poczta nalicza VAT?

"W ramach nowych przepisów operator pocztowy, po pojawieniu się przesyłki o zadeklarowanej wartości do 150 euro w Polsce, zgłasza ją organom celnym, działając w imieniu odbiorcy. Proces odprawy, za którą odpowiada Krajowa Administracja Skarbowa, skutkuje naliczeniem przez KAS należności celno-podatkowych. Dopiero po otrzymaniu informacji od pracowników służby celnej o kwocie, jaką odbiorca ma zapłacić za przesyłki, Poczta Polska może przystąpić do doręczenia. Od adresata pobierane
@Ramone naliczyli 112 zł (czyli jakieś 80 euro zadeklarowania wartości) do przesyłki bez zadeklarowanej wartości.
moja siostra twierdzi że to był VAT.

wysyłałem ze Szwajcarii ich pocztą.