Wpis z mikrobloga

Jaki ma sens na otodom.pl filtr na oferty od osób prywatnych lub od deweloperów? Bez filtru w okolicy Poznania jest ponad 3000 ofert, z filtrem na osoby prywatne około 170 a i tak 3/4 to są oferty do deweloperów, którzy sobie ustawili jako osoby prywatne xD nawet po wizualizacjach 3D zamiast zdjęć widać, że to firma postawiła chatę i sprzedaje. #!$%@? jak ja gardzę tym parszywym robactwem flipperskim i deweloperskim. Człowiek chce kupić chatę od człowieka a i tak widzi oferty od tych januszy biznesu.
#mieszkania #dom #nieruchomosci
sbuasha - Jaki ma sens na otodom.pl filtr na oferty od osób prywatnych lub od dewelop...

źródło: d22c44ac-9d4f-45db-b476-b68d674aa084

Pobierz
  • 7
@sbuasha: ogólnie otodom nie ma sensu dla rynku pierwotnego.
Najczęściej pokazuje duplikaty duplikatów, te same ogłoszenia od deweloperów pokopiowane przez biura...

Co więcej mam wrażenie są pośrednicy są na tyle perfidni że rezerwują mieszkanie od dewa a potem na otodom wystawiają do oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Eg.: Atal na Jagodno #wroclaw

(°°
@sbuasha:
Korter - fajna mapka, ogłoszenia często nie aktualne, ale zawsze można sprawdzić ogłoszenia na stronie dewa.
obido, rynekpierwotny - w zasadzie to samo ale mniej przystępna forma.
Forum, np. dla Wrocławia https://www.skyscrapercity.com/threads/wroc%C5%82aw-inwestycje-mieszkalno-apartamentowe.425420/page-712

Dużo dewów i tak się nigdzie nie ogłasza. To że tam trafiam to reklamy, lub przypadek czasem po prostu jeżdżę w okolicy i patrze co się buduje...

Jak na taką kasę która przez ten rynek idzie to przeglądanie
@sbuasha: ogólnie tam jest syf straszny. Mnie np. interesują tylko mieszkania z ogrodem, zaznaczam sobie w filtrach "ogród" to #!$%@? nawet w mieszkaniu na 3 piętrze potrafią sobie zaznaczyć "ogród" i mi się taki syf wyświetla... Inni debile uznają, że jak blok ma własny teren to to znaczy, że każdy mieszkaniec ma dostęp do ogrodu...