Wpis z mikrobloga

@enteroff @vlodek2532
planowałem uzyć K2 turbo przed woskowaniem na zimę. Lepiej użyć tej wadliwej czy zwykłej?

tak btw. może coś lepszego mi polecicie w kontekście przygotowania samochodu? nie oczekuje niewiadomo czego, chcę tylko wyczyścić lepiej lakier po glinkowaniu. W kwietniu użyłem K2 turbo przed nałożeniem collnite 476 i elegancko to wyszło, wosk pięknie trzyma do dzisiaj - robiłem to wtedy ręcznie.
polerka i wosk naraz nie polecam. Albo polerka, albo wosk. Bo wosk z polerką wypełni luki na 2 tygodnie, potem zejdzie i wrócą rysy. Kupujesz dobre dwa pady, jeden agresywny, drugi miękki i dwie pasty, jedną agresywną, drugą miękką. I testujesz kombinacje agresja/finish pomiędzy sobą, w zależności jaki lakier. pady to koszt 80zł, pasty to samo. Ja polecam menzerne.
@KrolRyszardWspanialy: Kup jakikolwiek cleaner do lakieru (oczyści z oksydacji i zabrudzeń, prawdopodobnie jak będziesz robił to pierwszy raz to pad będzie czarny od syfu który cleaner wyciągnie), na to połóż wosk ręcznie.

Czyli mycie -> usuwanie opiłków żelaza i smoły -> glinkowanie -> suszenie -> cleaner maszynowo -> opcjonalne odtłuszczenie 50% IPA (jak chcesz by wosk dłużej posiedział to odtłuść lakier z cleanera, jak chcesz lepszy efekt wizualny i pozostawienie wypełniaczy
klotz - @KrolRyszardWspanialy: Kup jakikolwiek cleaner do lakieru (oczyści z oksydacj...

źródło: !holograms2-1

Pobierz