Wpis z mikrobloga

TP S.A to typowy żenujący przykład dzikiej prywatyzacji w Polsce. Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom tylko po to by nas doili jak krowy. Tragedia.
  • 245
  • Odpowiedz
ale dyskusja nie tyczy się czy mamy tu komune czy nie. Odnoszę się do twoich urojeń, że orlen musi nas dymać bo inaczej działał by na szkode spółki


@xqwzyts: przecież ty w niej w ogóle nie bierzesz udziału bo wyrzygałeś się już na jej początku na jednego z dyskutantów.
  • Odpowiedz
@malinq no ty się do niczego nie odnosisz z tego co pisałem tylko tworzysz jakaś własną narrację i obtrabujesz sukces. ( ͡º ͜ʖ͡º)


Przecież w pierwszym moim komentarzu do Ciebie nawet Cię zacytowałem, żebyś wiedział do czego dokładnie się odnoszę. Ale widzę, że zadanie które przed Tobą postawiłem Cię przerosło xD

Tzn. jak? Bo na tych zagraniczniakach ceny takie same jak na Orlenie, a nierzadko nawet wyższe.
  • Odpowiedz
@LulekTV: widać że masz spore pojecie o tpsa, Orange, betonie związków zawodowych, ogólnej konkurencji na rynku telco i cenach w Polsce w porównaniu do kosztów - abonenty komórkowe detalu są poniżej kosztów (i zagranicy)
  • Odpowiedz
Najbardziej żenującym przykładem byl moim zdaniem Zelmer. Spółka, która dobrze sobie radziła na rynku polskim i zagranicznych, ale została sprzedana Boschowi tylko w celu tzw. wrogiego przejęcia i zamknięcia konkurencji, co otworzyło Boschowi dostęp do rynków wschodnich. Co prawda, SMAPP ma część patentów Zelmera, ale jest mały.


@djtartini1: a kiedy oni zostali przejęci? Bo jak kupowałem blender zelmera z 5 lat temu to jeszcze byłem przekonany, że to polska firma :P
  • Odpowiedz
@malinq no tak, i przyznałeś, że ceny na zagranicznych stacjach są takie same lub wyższe bo zagraniczna konkurencja i tak kupuje od Orlenu, a jak ci napisałem, że są stacje, które nie kupują, a mimo tego i tak mają ceny jak Orlen to już zacząłeś jakieś srogie fikolki i przerosło cię użycie konkretnych argumentów. Iksde
  • Odpowiedz
Sam byt orlenu jako spółki giełdowej jest kwintesencją kapitalizmu. W socjalizmie nie ma giełdy, nie ma rynku.


@MirekStarowykopowy: socjalistyczny korwinista xD wszystko co nie jest upublicznieniem środków produkcji i własności prywatnej to kapitalizm xD
  • Odpowiedz
biorąc pod uwagę poziom skalpowania na cenach - to średni. Ciekawe jak by sobie radził pan z Pcimia jakby nie miał takich środków z dymania obywateli.


Bo jak nazwiesz kupowanie gazet przez orlen? Po co im one? Jak służą one obniżeniu cen paliw (bo po to orlen jest przecież państwowy - żeby było dla nas Polaków tanio - co nie?)


@Wejd1: jeżeli naiwnie wierzysz, że za całą strategią i istotą funkcjonowania
  • Odpowiedz
a jak ci napisałem, że są stacje, które nie kupują, a mimo tego i tak mają ceny jak Orlen to już zacząłeś jakieś srogie fikolki i przerosło cię użycie konkretnych argumentów. Iksde


@Krupier: to jest twoja wypowiedź

No jak to dlaczego powinno być taniej? Wolny rynek, kupili rzekomo taniej nie od Orlenu to powinni być taniej, to tylko Orlen nas doi przecież! :>


Serio oczekujesz, że ja na coś takiego będę
  • Odpowiedz
a kiedy oni zostali przejęci? Bo jak kupowałem blender zelmera z 5 lat temu to jeszcze byłem przekonany, że to polska firma :P


@malinq: W 2013r. Kupuj SMAPP to dawny Zelmer.
  • Odpowiedz
bądź konsekwentny ;)


@MirekStarowykopowy: a to wraz z wrzuceniem Cię na czarną listę zarzekam się i podpisuje cyrograf w którym jest napisane, że nigdy więcej nie odniosę się do żadnej twojej durnej wypowiedzi, ani nigdy nie oznaczę Cię w komentarzu? xD

Wyłącz to życzeniowe myślenie i zapytaj się akcjonariuszy jak reagowali i ile mieli do powiedzenia w kwestii przejmowania prasy przez Orlen xD
  • Odpowiedz
@xqwzyts: oj nie misiu pysiu, w tym przypadku nie odnosiłem się do satyrycznego komentarza a jeżeli do niego piłeś to napisałeś bezpośrednio po moim kolejnym komentarzu. Ale satyra #!$%@? jak zagorzała taka dyskusja więc to cię też nie tłumaczy.
  • Odpowiedz
@malinq a nie jest to wolny rynek i konkurencja, która powinna rzekomo spowodować spadek cen? To jak to nie jest to co to jest?

I ja cały czas odnosiłem się do sugestii, że "zagraniczniak" nas nie doi, a robi to tylko Orlen.

Skoro tak jest to dlaczego na zagraniczniakach nie jest jednak taniej skoro część z nich pomija Orlen w kupowaniu paliw? Proste pytanie.
  • Odpowiedz