Wpis z mikrobloga

#!$%@?ło trochę te ceny #nieruchomosci czy mi się wydaje? 13,5tysiaca za metr na wydupiu Gdańska?
Wszedł #!$%@? kredyt 2% i #!$%@? ceny idą w #!$%@? w górę, dziękuję panie PIS
Kowale czyli już nie gdańsk 9,5tysiaca za metr... Toż to wydupie jest
Orunia to już Gdańsk ale patologia, ćpuny, rozboje prawie 12 tysięcy za metr
Wejherowo prawie 8 tysięcy za metr (to nawet nie jest trójmiasto, tam nic nie ma to już na wsi w wydupiu Wielkiem w odległości 30km od obwodnicy już lepiej mieszkać)
Zakoninczyn 10,5 tysiąca za metr... Wydupie, dojazd gdziekolwiek to dramat
Sobieszewo 19,5 tysiąca za metr... Ja #!$%@? toż to już taniej chyba w centrum a te sobieszewo to nawet nie wiem czy jeszcze to gdańsk czy już nie
Jasień 13 tysięcy za metr to nic że okna nie okna nie otworzysz bo #!$%@? (tak, cała dzielnica tam #!$%@? a ludzie to kupują)

#!$%@? normalnie to co patrzę to ceny niektóre jeszcze są w miarę normalne ale są już oferty +10-20% i to oferty po wprowadzeniu tego #!$%@? kredytu

#pis ##!$%@? #gdansk #gdynia #sopot #bezpiecznykredyt #kredyt2procent
  • 49
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: ale co jest złego w Wejherowie (oprócz tego że jest memem?) Czego Ci brakuje? Jest kino (jak chcesz multiplex to śmigasz do Rumii), jest basen (jak chcesz aqua park śmigasz do Redy) jest skm, regio, dobry szpital - do 3city w sensownym czasie dojedziesz...
W Wejherowie jest naprawdę spoko park i względny spokój. :D
  • Odpowiedz
do 3city w sensownym czasie dojedziesz


@ejdier: co. Mieszkałem całe życie we Wrzeszczu, ale tymczasowo mieszkam w Rumi. Powiedz mi co znaczy "w sensownym czasie". Pracując na Kokoszkach - do roboty jadę 40 minut, wracam 1h. Gdzie z Wrzeszcza to odpowiednio 20 i 30minut. Więc nie chcę myśleć jak to wygląda z Wejherowem. No i roboty w Wejherowie może i nie ma, ale za to jest patologia, więc w sumie wychodzi
  • Odpowiedz
@mohawk: choci o to że tych co nie było stać dalej nie stać, a tych co było stać to muszą się tak samo realnie zakredytować i nic to nie zmienia po za zmiana cyferek
@perfumowyswir warszawa to sama w sobie dzicz (dla osób które tam nie mieszkają)
@Malinowy_nos wszystko co ingeruje w poprawę zdolności kredytowej Polaków jest chore

@ejdier a to już tłumaczę
Ludzie, mentalność ludzi w Wejherowie jest jakaś dziwna,
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: wolę wybrać Reda/Rumia/Wejherowo czy Pruszcz niż te wypisdowa typu jasień czy kowale. Oglądałem na południu Gdańska mieszkania i komunikacja leży, pod ręką nic nie ma, na niektórych osiedlach nawet jeszcze dróg utwardzonych nie ma no i je#bie z szadółek+korki. Pewnie za 10-15 lat to się rozwinie i cywilizacja tam zawita ale póki co to jest metr mułu-dosłownie, jadąc oglądać mieszkanie prawie się zakopałem w jakimś błocie XD
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: kurde akurat moja żona jest miesiąc po porodzie i nie można się do niczego dowalić. a z tego co się orientowaliśmy to Wejherowska porodówka ma lepsze opinie niż porodówki z Gdyni czy z Gdańska. masz jakieś złe doświadczenia? Odnośnie mentalności to może się trochę zgodę bo to jednak nie jest turystyczna miejscowość a bardziej przejezdna i nie ma tego klimatu Gdyni/ Gdańska czy Sopotu. odnośnie skm: sprawdziłem częstotliwość jazdy z
  • Odpowiedz
Wszedł #!$%@? kredyt 2% i #!$%@? ceny idą w #!$%@? w górę, dziękuję panie PIS


@KosmicznyPolityk: Obecny popyt spowodowali głównie klienci gotówkowi oraz zwykli kredytowi, którzy wystraszyli się wzrostu cen, czy braku mieszkań spowodowanych programem rządowym, a jak informują inni analitycy na chwilę obecną jedynie ok. 20% zapytań to z programu BK 2%, ponadto przez pierwsze 14 dni udzielono tylko 21 kredytów i wpłynęło nieco ponad 4k wniosków, w którym może
  • Odpowiedz
choci o to że tych co nie było stać dalej nie stać, a tych co było stać to muszą się tak samo realnie zakredytować i nic to nie zmienia po za zmiana cyferek


@KosmicznyPolityk: Oczywiście, to jest znany skutek programów wspierania deweloperów.
  • Odpowiedz
Zakoninczyn 10,5 tysiąca za metr... Wydupie, dojazd gdziekolwiek to dramat


@KosmicznyPolityk: z tego co wymieniłeś (i z opisów) to najlepiej brzmi. Za kilka lat pewnie będzie komunikacja.

Ale ewidentnie brakuje czegoś pomiędzy 10 a 13k.

W Warszawie są takie miejsca po 11-12k, nie jest to centrum, ale dojazd ok.
  • Odpowiedz
tych co było stać to muszą się tak samo realnie zakredytować i nic to nie zmienia po za zmiana cyferek


@KosmicznyPolityk: zamiast raty prawie 6k będę płacił ratę niecałe 3k, wydaje mi się, że to o te cyferki właśnie chodzi
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: no nie brałem poprawki na bekę 2%.

Teraz pewnie to 13-15.

Ale chodzi o coś pomiędzy centrum a zadupiem. Musisz się pogodzić z tym, że jak chcesz kupić mieszkanie, to nie będzie centrum i dojazd słaby. Ale kupuj tam gdzie dużo ludzi, to miasto zrobi komunikację.
  • Odpowiedz