Wpis z mikrobloga

Posiadam Pixel 6a i jestem negatywnie zaskoczony. Oprogramowanie na problemy, które dopiero w beta 14 powoli są rozwiązywane. Spodziewałem się dużo więcej.
Podwójne kliknięcie, żeby wyłączyć latarkę działa losowo, bateria na 13 też działała różnie. Blokada obracania ekranu jak się na niego patrzysz, działa bardzo słabo wieczorem. Na 14 jest zdecydowanie lepiej, poza blokada obracania. Jednak 14 dodaje nowe błędy
@sayda: Pixel 7 Pro here i ogólnie jestem zadowolony, ale to nie jest to ideał.
Z najbardziej upierdliwych rzeczy mogę wymienić czytnik linii papilarnych, który jest dosyć przeciętny i sporo osób na niego narzeka oraz modem. Używając tylko LTE, telefon robi się dosyć szybko ciepły.
Wcześniej korzystałem z Pixela 4a 5G i tam takich problemów nie było.
Z plusów - zdecydowanie szybkość i płynność działania oraz aparat, regularnie korzystam z teleobiektywu
  • 0
@Shumitu: jak ocenisz ogolne wrazenie z uzywania telefonu? czy te rzeczy, ktore nie sa ok sa bardzo istotne? polecilbys? czy masz porownanie z Samsungiem jakimkolwiek z serii S? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sayda: dla mnie ogólnie bardzo na plus, ale jestem fanem pixeli, moje ostatnie telefony to:
Nexus 5 -> Nexus 6P -> Pixel 4a5G -> Pixel 7 Pro
Więc mogę też nie być do końca obiektywny ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Na pewno do ogarnięcia w kolejnych rewizjach jest czytnik, modem i czas życia na baterii.
Na wifi da sie zrobić 6h SOT, ale przy LTE only 4h SOT
Ogólnie Pixele nie są w cenie konkurencyjnych flagowcow. I dokładnie w tej klasie powinnny być oceniane. Moim zdaniem to jedne z najlepszych telefonów "value for money". Działają sprawnie, długie aktualizacje, b. dobre zdjęcia - w sumie wszystko co od telefonu się wymaga. Gl. wada to pewnie procek, ale jest na tyle ok że w zupełności wystarcza.
@JacquesSpermiage: masz szkło na ekranie? Bez niego chyba jest lepiej, ale mając szkło (u mnie siedzi whitestone dome) czytnik działa dobrze, jeżeli palec jest suchy. Jeżeli jest wilgotny, jest na nim jakikolwiek bród, nie działa.
Ziomek miał zwykłego p7 i zwrócił bo 3/4 przypadków czytnik mu nie działał.
No i w porównianiu do pixela 4a 5g, który miał czytnik z tyłu telefonu, tamten czytnik miał dużo większą skuteczność działania.
W pixelu
@sayda: nie jestem użytkownikiem ale ostatnio bawiłem się 6a z godzinę i wrażenia mega pozytywne.

Bardzo ładna nakladka, fajne wykonanie, mały, płaski ekran, stereo. Bardzo dobry aparat (porównywałem z moim iPhonem 13). Fajnie szybko działa.

Gdybym wracał na androida i szukał bardziej kompaktowego telefonu to murowany kandydat
@senq87: te problemy które wymieniłeś to nie są realne problemy, tylko ciekawe opcjonalne ficzery które nie są do końca dopracowane.
Podwójne tąpnięcie w tył telefonu (nie kliknięcie) to opcja, którą i tak producentowi ciężko zaimplementować i wykalibrować, bo w ciągu dnia telefon cały czas podlega wstrząsom. U mnie działa ok, podpowiem ci żebyś pukał słabiej, niż myślisz. Znasz lepszą implemetację?
Blokada obracania ekranu - oczywiście że słabo działa w słabym świetle,
@matunahakata: wiesz gest który raz działa a raz nie, jest bezużyteczny. Chociaż w becie 14 jest już nieźle. Wcześniej miałem Huawei p30 i był wyśmienicie dopracowany i takie same oczekiwanie miałem do pixela. Nie wiem też dlaczego nie działa mi aptx HD z moim odbiornikiem, nie mogę się połączyć z Bluetooth w samochodzie. Nie wiem czy ja zapomniałem jak się pisze na klawiaturze, czy co ale działanie"swype" na klawiaturze google to
@Derringer: dobre i tyle, ale mógłby jeszcze ten telefon sie tak nie grzać po zrobieniu kilku zdjęć :v.
LTE + cyknięcie kilku zdjęć i telefon przekracza 40 stopni, super te procki samsunga są :/.