Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie dętkę z tpu/lateksową z aliexpress, bo jest mała, żeby co ją wozić w razie awarii. Napompowałem ją poza kołem, żeby sprawdzić czy ten nowy wynalazek mnie nie zdradzi i wyrósł mi na niej bąbel po przekroczeniu pół bara. Czy to ja #!$%@?łem i nie pompuje się tego poza oponą, czy raczej to wina shitu z aliexpress?

Nie pokaże foty bo dętki już z nami nie ma xd

#rower #serwisrowerowy
  • 7
  • Odpowiedz
  • 2
@Krunhy #!$%@?, jest w instrukcji zbyt nie pompować poza opona, zrobiłem to samo, nie polecam zakładać, pięknie po pierwszym kilometrze
  • Odpowiedz
Ja też kupiłem, ale nie montowałem. Też nie spodziewam się cudów, bo to wykonanie jest słabe. Jako awaryjna dętka na dojechanie kilku km może i ok, ale zauważ że nie zalecają pompowania powyżej 60psi chyba więc na szosę słabo
  • Odpowiedz
Czy to ja #!$%@?łem i nie pompuje się tego poza oponą, czy raczej to wina shitu z aliexpress?


@Krunhy: jedno i drugie. tej dętki nie wolno pompować poza oponą, bo TPU nie jest rozciągliwym materiałem. jeśli masz prawidłowo dobrany rozmiar, ona wypełnia całą przestrzeń opony, nie może się rozciągnąć i możesz wtedy ją napompować do maksa. ja u siebie je miałem, na przód i tył, kilkaset kilometrów na tym przejechałem.

zdjąłem
  • Odpowiedz
@Krunhy: Drogie dętki kupiłeś, ja jakieś 2 miesiące temu kupiłem po 15 PLN za sztukę i jak do tej pory ponad 2k km na nich przejechane, i jest ok. Koła pompuje 8-8,5 bara. Fakt, że jedna się rozszczelniła po około tygodniu i zaczęło z niej uchodzić powietrze przez noc, ale za takie grosze to nie szkoda, a jak dla mnie różnica w jeździe jest zauważalna.
  • Odpowiedz