Wpis z mikrobloga

Mam zaimportowany plik .csv, który zawiera w niektórych rzędach kwoty z przecinkiem, w innych bez. Kiedy chce rozdzielić dane na kolumny przy użyciu "text to columns" i przecinkiem jako separator, dane z taka kwotą się przesuną w stosunku do reszty.

nie mam wpływu na format i zawartość pliku .csv, który otrzymuję

jak sobie z tym poradzić?

#excel #korposwiat
  • 14
@spyyke: a czym są oddzielone pola? Jeżeli przecinkiem, to masz burdel w danych, jeżeli czymś innym, to przed importem zamień przecinki na kropki, a to coś innego na przecinki
@spyyke: a masz spację po przecinku jako separatorze? Bo jeżeli tak, to separtorem są te dwa znaki, a nie sam przecinek. A jak nie, to nie widzę sposobu wykryć ile naprawdę jest kolumn np. w ciągu 25,25,25,25,25,25,25,25.
W PowerQuery można by liczyć np. że wartość zbyt odbiega od średniej albo za daleko jest od min i max dla danej kolumny, ale raz, że to nie 100% pewności, a dwa, że
@spyyke: możesz spróbować tego poniżej, ale mimo wszystko ja bym się zapytał autora, czy jest możliwość przy eksporcie danych użycia czegoś innego jako separatora, bo to trochę głupiego robota.

Aby zaimportować plik CSV do programu Excel z przecinkami jako separatorami oraz przecinkami jako separatorami dziesiętnymi, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:


Otwórz program Excel i utwórz nowy pusty arkusz.

Kliknij zakładkę "Dane" w pasku narzędzi Excela.

W grupie "Pobierz dane zewnętrzne" kliknij
@spyyke: no to napisz sobie programik np w pythonie;) który wczytuje linię, dzieli splitem na listę i iterujesz po elementach listy
Jeżeli da się skonwertować n-ty element na integer i n+1 element też, to sklejasz oba elementy kropka