Wpis z mikrobloga

„Gdyby tylko broń była legalna to…”
W USA jest w pełni legalna. Dlaczego nikt nie powstrzymuje napastników?
Ludzie i taborety na tym wykopie…

#poznan
  • 21
  • Odpowiedz
@calinowski: przecież właśnie są ataki i zabójstwa, tylko wbrew pozorm zabić kogoś nożem też nie jest łatwo a z bronią palna wystarczy przystawić lufę do głowy i poruszyć lekko palcem
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: a po drugie co to za argument? Skoro jest taki problem z czarnoprochowcami to niech zmienia prawo żeby były traktowane jak normalna broń. Ja nie jestem zwolennikiem przesuwania granicy ani w jedną ani w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@Walon7: rewolwer czarnoprochowy z kapiszonami nie różni się mocno od tego z nabojami zespolonymi, chyba? Kwestia czasu przygotowania do strzału a w takim możemy zmieniać magazynki gotowe do strzału
  • Odpowiedz
@Walon7:

a strzelałeś kiedyś z czarnoprochowca?

Jeszcze nie miałem niestety okazji, choć bardzo bym chciał. Na strzelnicach niestety zazwyczaj nie mają takiej broni, a kupno jej, w kraju w którym przepisy zmieniają się z dnia na dzień, i mogą mi taką broń odebrać bez żadnej rekompensaty, to średni biznes xD

Bo ja tak, i jakbym miał wybierać to chyba bym wybrał nóż xd

Niby czemu? Działa to tak samo jak rewolwer
  • Odpowiedz
@szuleer:

rewolwer czarnoprochowy z kapiszonami nie różni się mocno od tego z nabojami zespolonymi, chyba? Kwestia czasu przygotowania do strzału a w takim możemy zmieniać magazynki gotowe do strzału

Są czarno prochowce z wymiennymi bębenkami, możesz sobie naładować kilka i zmieniać je praktycznie tak samo szybko jak magazynki we współczesnym pistolecie ¯_(ツ)_/¯

Twierdzenie, że jakby zliberalizowano dostęp do współczesnej broni by były ciągle strzelaniny jest kretynizmem, bo dlaczego ludzie już teraz
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: no ludzie rozjeżdżają się na potęgę, zabijają bronią białą ale gdy ktoś strzeli to od razu temat zlikwidowania dostępu do broni dla każdego. Prawo do obrony swojego życia to podstawa i musimy mieć najlepszy sposób do obrony ale to głupi kraj i dziady z żadną wiedzą decydują jak żyć
  • Odpowiedz