Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś mi powiedział 10 lat temu że:

- rasizm w Polsce będzie w modzie.

- Na wykopie, FB czy Twitterze będziemy czytać jak to Polacy nie są zadowoleni z tego że żyją w rasistowskim kraju (a nie np we Francji pogrążonej w zamieszkach),

- będą samosądy i lincze przy aprobacie gawiedzi na obcokrajowcach.

- będzie stereotyp złodzieja czy pijanego kierowcy Ukraińca, dokładnie taki sam jak Polaka lata temu w Niemczech.

- poparcie dla konfederacji będzie wynosiło 15-20% właśnie na fali niechęci do imigrantów.

To bym nie uwierzył, a dziś właśnie takie mamy czasy. Najciekawsze jest to, że juz nawet Anetki u mnie w pracy mają takie poglądy i mówią o tym otwarcie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak nam konfederacja dojdzie do władzy to mniej Panie ten kraj i obcokrajowców w opiece.

#ukraina #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #konfederacja
  • 17
@MurLand: niestety ten kraj od czau dojścia pisu do władzy podzielił się na takie dwa obozy nienawiści. Konfederacja, to taki twór, który wzoruje się na pisowcach, tylko w jeszcze gorszej formie. Podobnie jak pisowcy szukają wszędzie wroga, tak i konfederaci znaleźli sobie grupę społeczną do nienawidzenia jaką są Ukraińcy i na tej nienawiści próbują zbić elektorat. Obie te partie są siebie warte.
Gdyby ktoś mi powiedział 10 lat temu że:


- rasizm w Polsce będzie w modzie.


- Na wykopie, FB czy Twitterze będziemy czytać jak to Polacy nie są zadowoleni z tego że żyją w rasistowskim kraju (a nie np we Francji pogrążonej w zamieszkach),


@MurLand: przecież tak było już 10 lat temu, co jakiś czas idzie nowa fala niechęci do obcych.