Wpis z mikrobloga

Uwolnienie Mariki = atak na konfederację?

W sprawie tej Mariki zastanawia mnie jedno i zapraszam do politycznej spekulacji.

CZY operacja "wypuszczamy narodową bohaterkę" o element UKŁADANIA SIĘ Suwerennej Polski z Konfederacją i jej Narodowcami.

CZY MOŻE to jest element WALKI z konfederacją o skrajne środowiska narodowe?

Uważam że to ta druga opcja.
1. Sama bohaterka to zupełnie nieistotna bandytka z Gniezna, która ten wyrok zaakceptowała, o którą środowiska narodowe przez ostatni rok NIE WALCZYŁY. Nigdy wcześniej o niej na wykopie nie słyszeliśmy.

2. Pisowi(Zjednoczonej prawicy) nie pasuje fakt ze na prawo od niej jest silna i niekontrolowana partia. Tutaj Ziobro ma ambicje do pełnej władzy.

3. Sugestia układu z Ziobrą jest skrajnie niewygodna dla Konfederacji,

4. Operacja "wypuszczamy bohaterkę "jest BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANA i skoordynowana medialnie. Wszystkie sprzyjające PiS/SP media i konta twitterowe zadziałały w sposób spójny i jednocześnie. Cała kampania była obmyślona wcześniej.
Czyli Ziobro wiedział co chce ugrać.

5. PiS do rządzenia nie potrzebuje CAŁEJ konfederacji. Bosakowa połowa powinna mu wystarczyć. I to moze być takie zagranie które ma pokazać siłę partii trzymającej i rzad i media i organa ścigania i dużą część wymiaru sprawiedliwości
Narodowcy LUBIĄ siłę, dlaczego nie mieliby się przyłączyć do silniejszego?

Co myślicie?

#afera #marika #konfederacja #polityka
  • 5
  • Odpowiedz
@graf_zero: No jak to tylko przeczytałem to pomyślałem o tym samym, skoro PiS miałby się układać z Konfederacją to ani jedni ani drudzy nie robiliby tego w tak oczywisty sposób, na moje jest to zwyczajne celowe działanie Ziobry, który chce rozzłościć elektorat Konfy, który może przez to pomyśleć, że te partie współpracują. To jest zbyt oczywista rzecz, żeby ją zrobić próbując ukryć współpracę, to nie ma żadnego sensu.
  • Odpowiedz
która ten wyrok zaakceptowała


@graf_zero: nie tyle zaakceptowała, co w jej pustej makówce nie zaświtała myśl że to na serio. Sprawa była do tego tak oczywista, że adwokat zamiast pisać apelację napisał uzasadnienie czemu jej nie składać i tyle.

I w sumie dobrze zrobił - mógł być deal z prorokiem, że żadna strona nei składa bo o i tak był *najłagodniejszy możliwy wyrok*.
  • Odpowiedz
wielkomiejski wyborca konfy nie ma nic wspólnego z powiatowym wyborca konfy.


@i-marszi: Ma dużo wspólnego obu wydyma konfa żeby ta banda nieudaczników w rodzaju memcena i brałna mogła kolejne lata się #!$%@?ć za publiczne pieniądze.
  • Odpowiedz