Wpis z mikrobloga

przechodził przez jezdnię. Na jakiej podstawie miałby być ukarany?


@Krupier: pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym i jeszcze wychodził zza słupa, w nocy, ubrany w ciemne ciuchy - prędzej czy później go ktoś rozjeździe i to nawet jadący przepisowo

Ten pieszy mógł przyczynić się do tego, że debil z Megane musiał zrobić dodatkową kontrę kierownicą żeby go ominąć i np. to mogło spowodować, że nie dał rady pojechać prosto obok tego zamkniętego
pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym


@bylem_zielonko: a na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Ten pieszy mógł przyczynić się do tego, że debil z Megane musiał zrobić dodatkową kontrę kierownicą żeby go ominąć i np. to mogło spowodować, że nie dał rady pojechać prosto obok tego zamkniętego pasa, bo całkiem stracił panowanie nad autem


@bylem_zielonko:

Nie mógł bo typ już wcześniej stracił kontrolę nad pojazdem.
a na jakiej podstawie tak twierdzisz?


@Krupier: a gdzie masz tam przejście dla pieszych? Typ przechodził prawie przez środek skrzyżowania xD

Nie mógł bo typ już wcześniej stracił kontrolę nad pojazdem.


@Krupier: gdy oglądam nagranie to wydaje mi się, że kierowca zrobił dodatkową kontrę w prawo (żeby wyprostować skręcające auto) przed tym pieszym - po skoszeniu tych znaków miał złożone auto w lewo i musiał dodatkowo przed pieszym odbić kierownicą
@bylem_zielonko: pieszy taki sam oszołom jak kierowca xD wystarczy sie przyjrzeć jak on lezie juz na poprzednim pasie i #!$%@? sie pod maskę fury która jedzie w druga stronę. Bankowo kierowca żółtego bolida jak go zobaczył to odruchowo zakręcił jesczze bardziej kierownica. Jeszcze sie zatrzymał w miejscu na sekunde jak zobaczył tego rajdowca i odskoczył w ostatnim momencie. Może następnym razem zatrzyma sie na sekunde zanim wlezie na ulice. Jak mnie
No wiem przecież. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mógł?


@Krupier:

Art. 13 ust. 5 ustawy prawo o ruchu drogowym:

"Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych"