Wpis z mikrobloga

Kupujcie wodę źródlaną? XDDD Jal kupuję to tylko zmineralizowaną, a tak to dzbanek


@EleganckiSkrzat: Czyli jak kupujesz butelki, to tylko mineralną, ale jak z kranu masz pić, to najpierw odfiltrowujesz minerały dzbankiem. Ma sens. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to nie woda winna, tylko rury. Wodociągi cwane podają parametry na starcie, czyli u siebie - potem ta woda leci rurami zawalonymi kamieniem i innym syfem, i jak do ciebie dotrze to już pijesz to g... Walczyłem kiedyś w Gdańsku o zbadanie nam wody w bloku, bo mając akwarium nijak mi nie wychodziły parametry na testach. Nic nie wywalczyłem, mieli to w d...


@ulan_mazowiecki: przecież za ten syf odpowiada przyłączę końcowe
  • Odpowiedz
@Buchomodozor: u mnie w bloku (nowe osiedle w Warszawie) kranówa jest na tyle dobra, że nie trzeba jej filtrować przez żadne dzbanki. W domu na wsi taka woda, że bez dzbanka nie odważyłbym się jej wypić
  • Odpowiedz
@Jowo: Azbest jest szkodliwy wziewnie, przy zapyleniu. W rurach nie ma żadnego powodu do ruszania się z tej rury, więc nie szkodzi jakoś bardzo. Ale fakt, brzmi groźnie.
  • Odpowiedz
@Winden

U mnie w mieście (Bielsko-Biała) jest woda bardzo dobrej jakości i wystarcza samo przefiltrowanie przez dzbanek. Dzieciaki też taką piją od lat i nikomu nic się nie dzieje. W smaku też ok.


Skoro taka jest to po co ją filtrujesz dodatkowo?
  • Odpowiedz