Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, może mondre może głupie. Taki #bitcoin ma ogromne wahania w ciągu nawet jednego dnia. Lata po kilka procent w te i we wtę. Taki Binance bierze jakiś ułamek procenta za transakcję.
Załóżmy, że wkładam 10k i kupuję i sprzedaję w kółko, na każdym małym 1-2% wahnieciu. Takich wahnięć złapię jedno czy dwa dziennie, więc teoretycznie wychodzi 100-200zł dniówki xD

I teraz pytanie. Gdzie robię błąd logiczny lub gdzie jest haczyk? A może ludzie grają z powodzeniem taką metodą?

Broń boże nie chcę się ładować w krypto xD pytanie czysto teoretyczne

#kryptowaluty #binance
  • 10
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: plan dobry, i ja tak robię, ale nie licz na to że zawsze ci się uda parę razy dziennie zmienić kierunek. Czasem bywa tak że przez miesiąc wisi bo akurat poszło w dół a myślałeś że w górę

Dodatkowo musisz handlować na parze TUSD bo nie ma prowizji, a to mimo wszystko jest dupny shitcoin :) no ale na razie działa :)
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: mozna lepiej - sposob, ktory opisujesz wymaga siedzenia na kompie i obserwowania kursow, a pieniadze musza pracowac nawet jak spisz.

Pogoogluj sobie o "market maker", pewnie sa do tego boty. Jeszcze lepszy moim zdaniem jest automatic market maker na defi, gdzie dostarczasz kapital i od kazdej transakcji masz prowizje - Ty jestes gielda :)
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi:
wiem gdzie robisz błąd logiczny, wyjaśniam oraz zamykam dyskusję następująco:

kupuję i sprzedaję w kółko, na każdym małym 1-2% wahnieciu


Robisz analize wsteczną wykresu czyli patrzysz na historię ceny, linia pozioma na dole wykresu to jest czas, a trader zawierając transakcję ma przed sobą puste pole, jest na końcu wykresu a nie na jego środku i paluszkiem sobie dotyka i sobie zarabia na 'każdym wahnięciu',
widzi on kompletny brak wykresu,
I teraz pytanie. Gdzie robię błąd logiczny lub gdzie jest haczyk?


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: nie znasz procentu trafionych i nie trafionych trejdów. Podziel kapitał początkowy przez stratę w wypadku walnięcia w SL i powiedz na ile pudeł ci starczy kasy - taka seria ciebie wyzeruje i tyle.

Dalej, żeby scalping miał sens to sumaryczne zyski netto z trafionych trejdów muszą być wyższe niż sumaryczne straty z nietrafionych. Czyli jak nie trafiasz w co