Wpis z mikrobloga

Mieszkanie na Ulicy Lasówka w Krakowie, płaszow. Co myslicie? zadne mapki terenow powodziowych na GOV itp sie nie chca zaladowac xd zastanawiam sie czy ten rejon nadal jest zagrozony powodzia. Wiem, ze w 2011 zalalo płaszów i te tereny, ale moze nowe wały wiślane juz sa na tyle rozbudowane, ze jest tam bezpiecznie? co myslicie?
#plaszow #krakow #mieszkaniedeweloperskie #wisla
  • 3
@Hakax to jest w #!$%@? teren zalewowy i to jeszcze po złej stronie Wisły (nie tej co elektrociepłownia). Patrzyłam na tę inwestycję 2/3 lata temu i mapki mówiły, że zagrożenie… wodą stuletnią? Prędzej czy później zaleje, ale o ile nie będziesz mieć mieszkania na parterze/samochodu w garażu podziemnym to nie będzie tragedii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hakax: wały w teorii miały spowodować diametralna zmianę sytuacji. No ale kto to przewidzi. Ja osobiście bym tam nie kupił, co innego pareset metrów dalej w stronę lipskiej, zawsze w razie jakiejś gigantycznej powodzi (bo dzięki nowemu walowi raczej sytuacja będzie opanowana w 99% przypadków) te bloki na ul Lasówka czy pierwszy rząd myśliwskiej wodę w dużej mierze zatrzymają przy tak gęstej zabudowie tutaj :p