Wpis z mikrobloga

z ciekawości pytam - czemu kupujecie gry (singleplayer) na steamie po argentyńskiej lub tureckiej cenie, zamiast pobrać za darmo od fitgirl? Teoretycznie obie metody to piractwo, więc moralnie wygląda to podobnie. Twórcy wolą nawet, żeby gracze piracili niż korzystali z serwisów typu g2a czy kinguin. Nie wiem jaki stosunek mają do oszukiwania z VPN-em.

#steampesos
  • 20
@zaye93: tak, program który modyfikuje nieznany Ci typ, który w 9 na 10 przypadków uruchamia się w trybie administratora jest bezpieczny.
Już wolę płacić w pesos niż pobierać szemrane pliki na komputer
@zaye93: zapodasz jakies zrodla, w ktorym ktorcy twierdza ze lepiej pobierac ich gry z torrentow anizeli z legalnych zrodel? Rozumiem do cziego pijesz, ale wydawcy gier rowniez walcza o statystyki zakupow na poszczegolnych platformach. Niewazne skad gre kupisz, wskaznik wskaze +1 gracza, a to znaczy, ze danego wydawce gry w tym przykladzie posrednik Steam wrzuci wyzej w wyszukiwarce danego gatunku gry. #!$%@? od tego, ze nawet jezeli placisz najnizsza cene za
via Android
  • 0
@MePix wtedy by ktoś opisał sprawę np. na reddicie i byłoby o tym głośno. A jakimś sposobem fitgirl działa od 2014 i nikt nic nie znalazł.
@zaye93: Nigdy nie masz pewności co dokładnie pobierasz a steam:
1. Masz bibliotekę gier w jednym miejscu
2. Każdą grę pobierasz z pełną szybkością
3. To samo z update'mi.
4. Osiągnięcia (wiele osób dalej to zbiera)
5. Kupujesz gierki z oficjalnego sklepu STEAM, jak już się odnosisz do kodów to jak kupujesz kod to twórca nic z tego nie ma a jak kupujesz przez steama no to twórca dostaje (tak wiem,
@zaye93: po prostu posiadanie gier na steamie jest 300 razy wygodniejsze niż bawienie się w torrenty, tym bardziej jak gierka dostaje dużo aktualizacji co w ostatnim czasie w gierkach zdarza się bardzo często (nawet te AAA)
via Android
  • 0
@SpeaRRR
1. pirackie gry też możesz mieć w 1 miejscu,np. w folderze lub launcherze typu playnite.
2. tu tak samo
3. pirackie wersje też da się aktualizować, ale czasem jest to trochę bardziej skomplikowane.

z punktami 4 i 5 w sumie się zgadzam
@zaye93: ale tutaj przytaczasz jakis temat zwiazany z kluczami. Wydawcy gier nie kontroluja dystrybucji a potem maja problemy. Prosilbym o zrodlo, w ktorym np CD Project Red zezwala na pobieranie gier z torrentow. Co mnie to interesuje cytujac "Skąd G2A bierze klucze?" - tutaj chodzi o legalne nabycie gry ze Steam z innego regiony za swoje pieniadze a nie jakies kradzione srodki jak artukul wskazuje
@zaye93: ale o czym Ty pisziesz i co przytaczasz jako potwierdzenie swoich tez? Przestan pierdzielic ze pobieranie torrentow jest lepsze niz kupowanie gier w znaczaco nizszej cenie gdzie wydawca gry w danym regionie taka ustalil bo to jest smieszne. Swoje watpliwosci w tej kwestii kieruj do wydawcy gry a nie do osob, ktore takie gry kupuja w NAJKORZYSTNIEJSZYM - dla tych osob miejscu - bo co zabronisz im pobierac i kupowac
via Android
  • 0
@mientka_guma człowieku to ty się niepotrzebnie prujesz, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem xD ja tylko chciałem sobie podyskutować, nikomu niczego nie zakazuję. sam czasem kupuję gry po tańszej cenie przez vpn.
1. pirackie gry też możesz mieć w 1 miejscu,np. w folderze lub launcherze typu playnite.

2. tu tak samo

3. pirackie wersje też da się aktualizować, ale czasem jest to trochę bardziej skomplikowane.


z punktami 4 i 5 w sumie się zgadzam


@zaye93:

1. Tak ale w przypadku steama zawsze masz te gry na danym koncie, niby wszystkie torrenty możesz składować na pendrive albo w chmurze ale no nie jest to
@zaye93:

Piractwo medialne – potoczne określenie działalności polegającej na nielegalnym kopiowaniu i posługiwaniu się własnością intelektualną (programami komputerowymi, muzyką, filmami itp.) bez zgody autora lub producenta i bez uiszczenia odpowiednich opłat.


Uzyskanie dostępu do innego regionu jest czymś co narusza SSA (Steam Subscriber Agreement) a nie postanowienia licencyjne zdefiniowane przez producenta / wydawcę, w związku z czym piractwo nie jest trafnym określeniem opisanej praktyki.
Do przytoczonych przez innych powodów (uzyskanie dostępu
via Android
  • 0
@SpeaRRR

Z szybkością pobierania nie ma już problemów, uwierz mi. Ważne aktualizacje są często dodawane, szybciej na stronach DDL niż torrentach. Czasem wystarczy wtedy zreaplikować obecnego już cracka, nie potrzeba nowego. I tak piracę tylko gry singleplayer, które przechodzę i usuwam. Jak czekasz na aktualizacje to masz rację, lepiej już kupić przez VPN.

Dodatkowo:

1. Nie wszystkie gry są dostępne/scrackowane w torrentach

2. Powoli gierki wymagają stałego łączą online do grania.


Nie
@zaye93: Ja kupuje głównie early access od niezaleznych wydawców zazwyczaj niszowe genre gry te bardzo czesto sa aktualizowane, czasami maja aktualizacje po kilka razy w tygodniu , uwierz mi ze grupy scenowe nawet im sie nie chce piracic co chwile kazdego updejta w takich gierkach , tutaj na steamie mam wszystko na bieżąco. Druga sprawa i udogodnienie to creamapi i tyle w temacie :)