Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje zmienić branże w jakiej jestem. Nie zarabiam mało, ale brak perpektyw na przyszłość mnie przytłacza. Myślę o budownictwie, konkretnie wykończenie wnętrz. Polecacie jakiś kurs lub praktyki na początek? Nie chce iść z buta do pracy od razu jak niektórzy radzą, w poprzedniej pracy również najpierw poszedłem na kurs i o wiele bardziej się to opłaciło. Dodaję Norwegia, bo mieszkam tutaj, ale kursy mogę zrobić w Polsce.

#norwegia #budownictwo #budowa #budowlanka
  • 17
@PiotrFr: właśnie w tym problem, że nic konkretnego. Chciałem otworzyć firmę remontową w Norwegii, miałem nawet taką propozycję, ale zupełnie się na tym nie znam, chciałbym poznać branże od środka. Chodzi głównie o remonty mieszkań i domów. Nic stawiania od podstaw
@Szkieletor: dobra, teraz mam więcej czasu.
Jakiekolwiek kursy nie są zbyt wiele warte. Najlepiej się gdzieś zatrudnić.
Chcesz być pracownikiem czy robić na własny rachunek? Jeśli to drugie to sprawdzałeś jakie są wymagania do tego?
I jak już mówiłem, wybierz sobie specjalizację.
Ma to wiele plusów
- ograniczona ilość potrzebnych narzędzi, masz wszystko zawsze przy sobie a nie jeździsz ciężarówką
- masz praktycznie wszystkie potrzebne materiały na stanie u siebie, nie
@Szkieletor: obecnie budowlanka średnio przedzie w Norwegii, norwegów zaczynają doganiać odsetki, inflacja, ceny prądu itd. widziałem ze sprzedaje się 90% mniej nowych mieszkań niż rok temu, firmy budujące upadają ( w lier ostatnio duża 20letnia firma padła)
gdzie mieszkasz?
@PiotrFr: dzięki wielkie za meroteryczną odpowiedź! Na początku u kogoś, później własna firma docelowo. Mniej więcej wiem jakie są wymagania w Norwegii, mam kilka znajomych, którzy tak pracują mimo że nie moja branza zupełnie. Zastanawiam się mocno nad zrobieniem kursu stolarza lub elektryka. Docelowo chciałbym kupować mieszkania samemu i remontować, kurs elektryka cholernie by mi się przydał wtedy, ale stolarka bardziej interesujaca się wydaje

@ulath akurat tym nie martwię się w
@Szkieletor: no jak masz możliwość to rób papiery na elektryka, kolega robi w firmie 8h a po pracy fuchy i wystawia papiery z firmy dla której pracuje. roboty tyle że zazwyczaj wraca do domu ok 22 ;-)
@Szkieletor:

Musiałbym wrócić do Polski na jakieś dwa lata

Bez sensu. Nie możesz się gdzieś tam zatrudnić? Szybciej to pójdzie, w dodatku skuteczniej. A jeśli chcesz kurs to nie da się na miejscu?
@ulath

@Szkieletor: no jak masz możliwość to rób papiery na elektryka, kolega robi w firmie 8h a po pracy fuchy i wystawia papiery z firmy dla której pracuje. roboty tyle że zazwyczaj wraca do domu ok 22 ;-)

to po co w Norwegii żyje jak o 22 do domu wraca? ( ͡º ͜ʖ͡º)