Wpis z mikrobloga

#koty co polecacie na kleszcze u kota? Jakaś konkretna marka obroży, a może inny sposób? Słyszałem że od kropel jest tłusty, a kot spędza 90% czasu w domu na kanapie, więc tego chciałbym uniknąć. Wychodzi na chwilę na zewnątrz ale to mu wystarczy, żeby łapać po kilka kleszczy w tygodniu. Akurat zgubiła poprzednią obroże, więc szukam czegoś nowego
#pytanie #pytaniedoeksperta #weterynaria #zwierzeta
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZielonyRolnikZaglady ale ja nie pytam o poradę odnośnie tego, czy mój kot ma wyjść na moje podwórko, tylko jak zapobiegać kleszczom. Wy nie potraficie czytać czy na czym polega problem? Psy też byście trzymali w zamknięciu, bo kleszcza mogą złapać? Chyba nie ma tym polega dobre traktowanie zwierzęcia.
  • Odpowiedz
@ZielonyRolnikZaglady ale ja nie pytam o poradę odnośnie tego, czy mój kot ma wyjść na moje podwórko, tylko jak zapobiegać kleszczom. Wy nie potraficie czytać czy na czym polega problem? Psy też byście trzymali w zamknięciu, bo kleszcza mogą złapać? Chyba nie ma tym polega dobre traktowanie zwierzęcia.


@Shatter: Pytasz jakie są sposoby na kleszcze, więc odpowiadam, że przestając go wypuszczać on ich nie złapie.
Tyle lat powtarzania że kotów nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZielonyRolnikZaglady a ja nie potrzebuje z tym kotem spacerować ani prowadzać po swoim podwórku na smyczy XD
Mam nadzieję, że sam też stosujesz tylko jeden sposób na kleszcze czyli siedzisz w domu całe życie xd dzięki za poradę.
A i mój kot bardzo dobrze się ma na dworze, bardzo lubi być na dworze, więc nie mam zamiaru go krzywdzić zamykając go w domu
  • Odpowiedz
a ja nie potrzebuje z tym kotem spacerować ani prowadzać po swoim podwórku na smyczy XD


@Shatter: Oczywiście, wygodniej jest otworzyć drzwi i do widzenia. Później wielki płacz na grupach sąsiedzkich - zaginął kotek, zawsze wracał itp. No właśnie, jak zawsze wracał to i teraz wróci... Albo koteł co przychodzi podjadać u moich rodziców który prawdopodobnie został skopany przez jakiegoś sebę. Wspaniałe cieszenie się życiem.
Kojarzę ludzi mieszkających pod lasem którym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZielonyRolnikZaglady typie ale ty sobie możesz mieszkać gdzieś w mieście i twój kot się może szwedac po cudzych ogrodach, mój ma w zasadzie dobre pół hektara swojej działki i żaden seba go nie kopie, zamiast tego siedzi sobie na krześle przed domem albo leży na schodku. Dlaczego kociarze są tacy agresywni w tym swoim psioczeniu xd
  • Odpowiedz
Dlaczego kociarze są tacy agresywni w tym swoim psioczeniu xd


@Shatter: Agresywni powiadasz, gdzie konkretnie? Agresją nazywasz wypunktowanie że w żadnym przypadku nie masz racji?
Ja bym to nazwał poirytowaniem. Zgłoś posty do moderacji, może bana dostanę.

mój ma w zasadzie dobre pół hektara swojej działki i żaden seba go nie kopie, zamiast tego siedzi sobie na krześle przed domem albo leży na schodku.

Jeśli twierdzisz że kot nie ma możliwości
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZielonyRolnikZaglady pytanie dotyczy sposobu na kleszcze, gdybym miał wątpliwości, czy mój kot ucierpi wychodząc z domu, to bym cię o to pytał, prawda?
Nawet gdybym chodził z kotem na smyczy, to bym chciał sposobu na kleszcze
  • Odpowiedz