Wpis z mikrobloga

Orientuaje sie ktoś w mazdach 3? Zastanawiam się nad kupnem, wiem że wiele miało problemy z rdzą, kradzieżami.. Od któregoś rzeczy te problemy zostały poprawione? Jakaś konkretna wersja silnika jest odradzana/polecana? Znalazłem całkiem rozsądnie wyposażoną z 2015, diesel, 150km

#mazda #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@poloq to od razu mogę Ci odradzić diesle od Mazdy, są awaryjne. Jak chcesz Mazdę to tylko benzyna. Miałem 3 2016 2.0 oraz 2020 2.0 i tylko eksploatacja. Zero rdzy ale ja konserwowalem na początku
  • Odpowiedz
  • 0
@KOLEGAMAMY: @TSoprano dobra to dzięki panowie, od razu sobie odfiltruje po benzynie :D a co do tej rdzy, to zostaje po prostu stacja diagnostyczna przed zakupem, ocenie stanu i zaraz potem konserwacja?
Co do tego bezpieczeństwa to też raczej sie nie przejmować?
  • Odpowiedz
@poloq Uważaj na sprowadzane z USA, bo sporo tego jest. Ja kupiłem w zeszłym roku sprowadzoną ze Szwajcarii, widziałem co było przy niej robione, miała tylko 50 000 km przebiegu. Lusterka sprawdź, czy się składają, bo to częsta przypadłość, że silniczki padają. Na fejsie jest polska grupa Mazdy 3, znajdziesz tam również dużo informacji.
  • Odpowiedz
@poloq: ale jak bedziesz robił konserwacje to rób to solidnymi środkami a zakład który to bedzie robił jesli bedzie krecił, ze nie chce ci pokazywac auta na kolejnych etapach: uciekaj od nich
Pisząc o solidnych srodkach to coś z półki np. Noxudol. Tania konserwacja zasycha na strutkure zaschniętego słonego jeziora - strata kasy.
  • Odpowiedz
a co do tej rdzy, to zostaje po prostu stacja diagnostyczna przed zakupem, ocenie stanu i zaraz potem konserwacja?


@poloq: to zależy. Problemem nie jest rdza powierzchowna tylko ta której nie widzisz, która siedzi w środku profil itp. Ja bym nie kupił tak starej Mazdy. Jak już chcesz to nową z salonu i zabezpieczyć (o ile Ci gwarancji nie uwalą). Natomiast używki nie bierz bo z ruda nie wygrasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak:Czyli według Ciebie nie ma tak naprawdę bezpiecznego rocznika? A ewentualne egzemplarze konserwowane od nowości? Czy to też troche loteria, mogli nałożyć coś słabego jak wspominali inni
  • Odpowiedz
@poloq: każda Mazda gnije. Taki jest stan faktyczny na teraz. Nie gniją te które:
- są nowe
- zostały zakonserwowane i są stosunkowo młode
Trafiają się jeszcze egzemplarze które trochę lepiej się trzymają. Osobiście nie wiem z czym jest to związane bo nie zależy to od przechowywania ani lokalizacji użytkowania. Ot po prostu loteria. Na forum Mazda6 wrzucali kiedyś zdjęcia jak przyłapali sytuację, że samochody z parku handlowego są lepiej zabezpieczone
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: ehh ostudziłeś mój entuzjazm... Niestety jeszcze z rok będę miał ograniczony budżet, a samochód jest potrzebny, więc pewnie poszukam czegoś innego do 30-40k, a nówkę/coś mołodszego ogarnię się w przyszłym roku. Dzięki za opinię
  • Odpowiedz
więc pewnie poszukam czegoś innego do 30-40k,


@poloq: za tyle bym szedł w Renault, masz dobrze zabezpieczoną blachę. Megane IV może się uda dorwać tylko uwaga na silniki bo nie wszystkie były ok. Jak braknie to Megane III, tam jest jeszcze 1.6 zwykły która łyka LPG jak pelikan wodę jak Ci zależy na tanim paliwie.
  • Odpowiedz