Wpis z mikrobloga

Mirki, z rana na mirko wrzuciłem zdjęcie mojego pięknego oklejenia szyb w oknach, testuje właśnie jak to się sprawdza, w Poznaniu #!$%@? słońcem mocno więc warunki idealne do weryfikacji.
Najtańsza folia z allegro ok 16 zł za rolkę 300x50cm, klei się ch... ale przynajmniej działa
Na tafli szkła ponad 10 stopni mniej, a w miejscu największego skupienia słońca będzie mniej ze 20 kilka stopni, jest w pytę!

#majsterkowanie #diy #ciekawostki

Sorry że wołam ale się cieszę jak to działa ;)
@marten: @ReeceWithouterpoon @pepek84 @wojak150 @Piotropatra @mayek @wypokowy_expert @bambadjan @TypoweKontoDoPrzegladaniaWPracy
PanSlon - Mirki, z rana na mirko wrzuciłem zdjęcie mojego pięknego oklejenia szyb w o...
  • 9
@Pan_Slon: Skoro masz kamerę termo to zrobisz dla mnie pewien eksperyment? Wydaje mi się, że wpadające promienie słoneczne mocno nagrzewają ale powierzchnię na którą padają. Czyli np. porównaj miejsce na podłodze gdzie padają promienie i nie - ciekaw jestem różnicy. W przypadku folii możesz zrobić podobnie - zmierz temperaturę tam gdzie promieni nie ma i tam gdzie w teorii powinny być.
@echelon_: jest różnica, sąsiedni pokój jest masakra, nawet zasłon nie mam tam i wszystko się dobrze nagrzewa, w tym oklejonym podłoga/zaslony czy inne rzeczy są chłodne bo to co pada to drobna ilość
@Pan_Slon kiedyś założyłem w domu folie 80% był lux bo z 35° w mieszkaniu zszedłem do 30 ale dalej był dramat. za folie zapłaciłem wtedy z 400zl na 3 okna ale też było dużo ciemniej w domu bo strasznie folia ograniczała promienie. byłem zadowolony zmieniłem okna i teraz mam klime i nie muszę się martwić o upały. moja folia była profesjonalana a nie szit z Ali.