Wpis z mikrobloga

kupiłem działkę z wydanym pozwoleniem na budowę. bryła domu, na które wydane jest pozwolenie mi odpowiada, natomiast całą resztę chcę zmienić (rozkład pomieszczeń na dole i poddaszu, zwykły dach na dach bez okapu, rozmieszczenie okien, taras z drugiej strony budynku, w projekcie jest piwnica, chcę z niej zrezygnować, zamienić garaż dwustanowiskowy na jednostanowiskowy, albo w ogóle wywalić garaż z bryły, kominy, instalacje itp.). czyli tak naprawdę oprócz bryły chcę zmienić praktycznie wszystko. czy w tym wypadku muszę wycofać pozwolenie na budowę, złożyć nowe i przejść całą procedurę od początku, czy mogę to zrobić pozwoleniem zamiennym?

#budownictwo #nieruchomosci #projektydomow
  • 2
@maciekXDDD: jeżeli nie zmienisz istotnych parametrów projektu to pójdzie jako zmiana nieistotna, ewentualnie trzeba będzie opracować nowy projekt i uzyskać zamienne pozwolenie na budowę. Jak chcesz przekroczyć WZ to w zasadzie zaczynasz od zera.
Cokolwiek nie będzie się działo, to musisz zacząć od poinformowania o tym projektanta oraz kierbuda (jeżeli budowa rozpoczęta) i uzyskać jego stanowisko co do wnioskowanych zmian