Wpis z mikrobloga

Mirki szukam dla sobie roweru, ale w sumie sam nie wiem czego szukać. Jestem wysoki (195 cm) i chciałbym uniknąć garbienia się podczas jazdy. Będę jeździł po asfalcie, ściezkach rowerowych, a jakiś trudniejszy teren to raczej sporadycznie. Doradzicie coś?

#rower #rowery
  • 14
  • Odpowiedz
@Tryggvason:
Górskie wcale nie mają nisko kierownicy.
Są rowery gdzie jest ona sporo niżej.
Jeśli zależy ci na wyprostowanej pozycji to rowery miejskie mają taką, niektóre trekingi, czy modele rekreacyjne (nazwijmy to ATB)
Oczywiście można pokombinować z wysokim mostkiem czy kierownica o dużym wzniosie w każdym rowerze.
  • Odpowiedz
@skinny_pete zdecydowanie na wygodzie. Jazda głównie rekreacyjna max 2-3 razy w tygodniu po sciezkach rowerowych i mieście. Trasy raczej nie za długie bo ja powiedzmy początkujący (wracam na rower po latach). Budżet max 2,5 k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@diarrhoea pewnie tak było. Natomiast ze względu na problemy z kręgosłupem szukam
czegoś co będzie wymuszało bardziej wyprostowana sylwetkę niż w górskich. Trekkingowy byłby lepszy ?
  • Odpowiedz
@Tryggvason Dobrze dobrana pozycja, nawet bardziej pochylona nie powinna obciążać kręgosłupa, bo spora część wagi pójdzie na ręce. Więc ogólnie rozsądne ustawienie roweru, nawet mtb powinna być ok
  • Odpowiedz
  • 1
@Tryggvason a no nie do końca :) część ludzi wybiera mtb, bo to jednak trochę więcej opony (trochę lepiej jedzie ponierównościach, a ścieżki wiadomo też idealne nie są), ale dla Ciebie gravel czy cross może nawet lepiej się spisze. Zobacz Kross Esker - bardzo dobre cena/jakość i w rozmiarze XL będą git dla Ciebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tryggvason tylko jak byś wybrał gravel to ogarnij tubeless w kołach, o wiele przyjemniejsza jazda a co by nie mówić masz tam sztywny widelec bo kilometr bruku i masz udar :) i jeszcze polecam amortyzowaną sztyce naprawdę gamechanger jeżeli jeździsz szybciej po zmiennej trasie.
  • Odpowiedz