Wpis z mikrobloga

Czas na wybór licznika do mtb/szosy, wybrałem chyba dwa najlepsze z możliwych ale może się mylę. Muszą współpracować z pomiarem mocy i posiadać gps. Który byście polecili za i przeciw? Bo sigma na kabelku mi trochę już nie pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kolarstwo #szosa #mtb #rower #garmin #wahoo

Najlepszy licznik

  • Garmin edge 1040 56.8% (21)
  • Wahoo Roam v2 37.8% (14)
  • inny napisz w komentarzu 5.4% (2)

Oddanych głosów: 37

  • 9
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: garmin - świetne funkcje treningowe, roam - trochę łatwiejsza praca z trasami na telefonie. Rozważyłbym Garmina Edge 840 - bo 1040 to wielki kloc

Karoo 2 - bardzo przyjemny i responsywny w używaniu (np fajne wykresiki mocy), ale ma kilka deal breakerów (bateria do 10h), live tracking tylko jak podłączysz kartę sim (lub udostępnisz wifi)... ale jest dobra promka i można do 45 dni zwrócić (+ pulsometr gratis).
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: Karoo jest fajny, ale jak jedziesz na cały dzień to bateria zdechnie. Właśnie sobie testuję i jeszcze nie wiem czy zostawię.

Jak masz Di2 to wymaga dodatkowej aplikacji, którą sobie trzeba wgrać (Ki2), ale za to ma sporo bajerów, bo ją zapaleńcy robią.

Sorry za słabe zdjęcie, na dole 2 paski z pomiaru - dolny to wykres czasu w poszczególnych strefach, przedostatni to chwilowa moc w wersji graficznej.
ujdzie - @AlkoVelo: Karoo jest fajny, ale jak jedziesz na cały dzień to bateria zdech...

źródło: obraz_2023-07-08_135952708

Pobierz
  • Odpowiedz
@ujdzie: @AlkoVelo ja za to nie polecam karoo, musiałem uzywac przez miesiąc i to była trochę męczarnia
Ogólnie to mało intuicyjne sterowanie, ogrom opcji które nie są nikomu w ogóle potrzebne, brak wsparcia dla di2, bateria nie trzyma długo, sterowanie dotykiem ssie, trzeba mieć milion profili, zawyża trochę przewyższenia, brak aplikacji na telefon, brak sensownego podglądu lapow i mógłbym chyba do jutra tak wymieniac, bo dzień w którym otrzymałem z powrotem
  • Odpowiedz
Ogólnie to mało intuicyjne sterowanie

Co tam jest mało intuicyjnego? Tak samo jak w garminie / wahoo tworzysz profile i używasz. Masz powiadomienia jak w telefonie i garmienie ze swipem od góry i tyle.

Brak wsparcia dla di2

Potwierdzam, Shimano pokazało im środkowy palec. Ale jak wspomniałem wyżej - jest projekt społeczności, który jest niezły (Ki2). Jedna z zalet androida, że się w ogóle da.

sterowanie dotykiem ssie

Masz przyciski z boku,
ujdzie - >Ogólnie to mało intuicyjne sterowanie
Co tam jest mało intuicyjnego? Tak sa...

źródło: obraz_2023-07-08_194133718

Pobierz
  • Odpowiedz
@AlkoVelo: szedłbym w Roam bądź mniejszego Bolt v2. Dlaczego? Testowałem garmina 540 i miał masę irytujących pierdół które końcowo składały się na wkurzenie mocne. Typu wirtualny partner na mapie nawigacji zasłaniający bardzo dużo, czy niemożliwość przyjrzenia się mapce jak się zatrzymasz ponieważ po sekundzie garmin wywala na cały ekran ikonę pauzy, gdzie na wahoo spokojnie widać całą mapę.
Koniec końców Roam został u mnie =]
  • Odpowiedz