Wpis z mikrobloga

Cześć.

Czy miałby ktoś rady w jaki sposób najlepiej rozpocząć prace jako konsultant #erp ? Jakieś szkolenia/ strony gdzie można poszukać ofert pracy dla osób bez wieloletniego doświadczenia w branży. Mam wykształcenie techniczne ale aktualnie moja praca nie jest związana do końca z IT.

#it #programowanie #pracbaza #sap
  • 11
@mcmiki2: Machający papież. Teraz na juniorów masz ogłoszenia z wymaganiami typu 2-3 lata doświadczenia i dodatkowo cała lista innych wymagań technicznych (a w SAPie często angielski + niemiecki na bardzo dobrym poziomie)
@mcmiki2: Jeżeli nikogo nie znasz to z marszu bez doświadczenia do SAP ciężko, chyba ze znajdziesz jakiegoś partnera SAP Business one, które obsługuje małe polskie firmy, tam raczej łatwo się dostać. Techniczne to jakie?
@dnkej: @mcmiki2: Ale SAP B1 a SAP to zupełnie coś innego.
Łączy je tylko wspólną nazwą (chwyt marketingowy) i właściciel.
Po SAP B1 nikt nikogo nie przyjmie do SAPa na bardziej preferencyjnych warunkach niż po innym ERP. Nie ma co sobie mydlić oczu że będzie inaczej.
Jeszcze support SAPa i HANNA jest wspólną ale to nic zmienia.
@mcmiki2:
Po tych studiach to równie dobrze możesz mieć każde inne studia.
to czemu nie szukasz w UK?
Angielski pewnie biegle znasz to raczej sobie poradzisz.
Chodziłeś do tamtejszego liceum?
@Belzebub robiłem tam magistra. Jak kończyłem zajęcia covid potężnie namieszał i sprawił że wróciłem do Polski. Jakoś na ten moment wolałbym jednak być w PL ze względu na prywatne sprawy.

Mimo wszystko są to strudia techniczne, a sama praca inżyniera serwisu wydaje mi się dość zbliżona - również instalujemy nowe rozwiązania i szkolimy personel jak z nich później korzystać
@Belzebub wydaje mi się że na początek nie miałoby dla mnie większej różnicy czy to sam SAP czy inny system ERP. Docelowo myślałem o sapie ale chyba żeby z moim doświadczeniem dostanie się na takie stanowisko jest raczej niemożliwe
@Belzebub: @mcmiki2: Faktycznie, zdawało mi się ze chociaż ABAP jest tu i tu :)

Nie zmienia to faktu, że bariera wejścia jest niska tak samo jak do partnerów Comarch czy SAGE Symfonia (teraz nie wiem jak to się nazywa), a to zawsze jest jakaś podstawa SQL, zrozumienia procesów biznesowych i zweryfikowanie czy podoba się gadanie z klientami^^

Chociaż gdybym teraz znowu miałbym rozpoczynać karierę to szedłbym w Odoo albo jakieś
@mcmiki2:

Mam okolo 6 lat doświadczenia pracy z sapem, i z mojego punktu widzenia wejście w ten rynek jest dość trudny. Muszę tylko zaznaczyć, że bede pisal z perspektywy osoby która zaczęla przygode z SAP w UK, i która nie ma żadnej szkoly oprocz technikum. Obecnie pracuję jako Analityk SAP Master Data.

Wedlug mnie, największym problemem u Ciebie jest to, że Twoje wyksztacenie nie jest jakimś wielkim atutem. Wyksztalcenie takie jak,