Wpis z mikrobloga

My ostatnio bylismy na komunii chrzesniaka żony i wrzuciliśmy 3 koła.

W tym roku tysiaka dla znajomej, ale nie pojechalismy na wesele,


@ShinpuTokubetsu: ( _)
Z ciekawości, jakie macie z żoną dochody? W zeszłym roku na komunię chrześniaka żony daliśmy 300-400 zł, na komunię siostrzeńca 500 i nie wydawało mi się to mało

Młodzi zaczynają nowe życie i mają je zacząć od długów?


@Rudinji: długów?! Sugerujesz, że
@text: No to dokładnie o to mi chodzi. Koszta są spore i pasuje przynajmniej w jakimś stopniu ulżyć młodej parze. Nie mówię, żeby im walić nie wiadomo ile, powiedzmy, żeby zwróciło się jedzonko, alkohol mogę zwrócić jak zostanie. Jeśli ktoś jest z daleka to dokładnie jak mówisz. Chodziło mi bardziej o fakt, że przyjść z pustymi rękami nie wypada(bo jakieś kwiaty itd i tak idą do #!$%@?, chociaż obecnie już nie
@adhsklusljhagxnki: (°°
Ale bez sensu gadanie z tym, żeby zwracać za fotografa, ubranie i #!$%@? wie co jeszcze xd
Dać tyle, żeby parze młodej zwróciło się "za talerzyk" - spoko
Jeśli korzystasz z noclegu to pewnie też będzie okej jak tu dorzucisz coś ekstra - spoko

Ale brać pod uwagę koszty które są już zależne totalnie od młodych i to czy
Ale brać pod uwagę koszty które są już zależne totalnie od młodych i to czy biorą fotografa, kamerzystę, orkiestrę, dj'a czy wrzucają drinka bar i magika to jakieś odklejenie. Sami decydują że ich na to stać i nie powinni zakładać, że za to się zwróci z kopert xd


@bartush: dokładnie, bo jak zaczynamy się bawić w takie kosztorysy, to ja sobie powinnam odjąć z koperty za fryzjera, dojazd czy ubrania, jeżeli
@Connor_McDonald: jakbym robił urodziny z zespołem, jedzeniem dla 20+ osób, tańcami, noclegiem i wynajętej sali - tak właściwie liczyłbym że częściowo się zwróci - nie zarobię, ale się zwróci, Spędzasz czas na organizacji tego itd by ludzie mogli potańczyć, pobawić się, najeść itd. Jak idziesz na imprezę to płacisz bo robi ją klub/restauracja. Jak to samo masz tylko nad restauracją jest para młoda to już nagle płacić nie trzeba? To impreza
Tutaj mirek idzie do siostry wiadomo jak go nie stać dać ile może, ale jak coś kasy ma to jako, że to rodzina sam dałbym 2x tyle co komuś ze znajomych.

@Rudinji:
Ok, to podaję wzór ile dac na weselę w 2023 roku :)
Wszystko w przeliczeniu na 1 osobę, jak ktoś idzie rodziną to mnożymy:
A)
[koszt stołu od osoby w knajpie x 2 (knajpa zazwyczaj 50% kosztów) + 100
W przypadku swojego tortu lub ciasta opłata talerzykowa to 15zł/os.

Open bar (piwo, wino b/c, wódka) czyli tak podstawowy zaczyna się od 140zł/os. na 12h.

Do tego dochodzą softy (cola, fanta, sprite) 60zł/os.

No i musimy pamiętać o opłacie za salę, apartamenty dla nowożeńców, rodziców. około 5000zł.


@14latnawykopie: co to ku*wa, Hilton 6-gwiazdkowy?!
opłata za własny tort? Menu od 330 zł i DODATKOWO opłata za salę i KU*WA DODATKOWO opłata 8k