Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny
No ja wymiekam na grupie na FB tematyka bk2 koleś pisze że bierze kredyt ale bank mu każe zapłacić prowizje 16 tys. No ale jak to nie można tego skredytować skąd wziąć tyle kasy itp. doradca pyta jaki kredyt? Odp. 550 tys.... No #!$%@? ludzie biorą po poł banki bez wkładu i nie potrafią jednej czy dwóch wypłat odłozyc przecież to jest patologia i skończy się dla nich tragicznie
  • 17
  • Odpowiedz
@GuliVerGut: Ja Ci powiem, że to nie tak prosto. Kupuje właśnie mieszkanie i ten złodziej pośrednik chce 10k. Niewiadomo czy uda mi się doczekać tego zniesienia PCC i to następne 10k. Bank chce 14k za ubezpieczanie. 2k za notariusza.

Ja miałem wkład własny + odłożone 20 - 30k, a obniżyłem sobie ten wkład i wziąłem gwarancję, żeby nie zostać całkowitym gołodupcem xD Bo tu przecież jakieś meble trzeba kupić, a tu
  • Odpowiedz
  • 1
@wuwuzela1: wiem o tym że do tej pory było normalnie i jak chcesz pożyczyć to musisz mieć wkład minimum 20% opłacić prowizje notariusza itp. mnie dziwi podejście że gość nie odłożył nic przez parę lat i dostaje mieszkanie za pół banki bez jednej wypłaty w kieszeni wszystko z odłożona płatnością najlepiej jakby czynsz mu też doliczyli do kredytu bo akurat nie ma żeby zaplacic¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dostaje mieszkanie za pół banki bez jednej wypłaty w kieszeni wszystko z odłożona płatnością najlepiej jakby czynsz mu też doliczyli do kredytu bo akurat nie ma żeby zaplacic¯\(ツ)/¯


@GuliVerGut: moze ma opdłozone 140k ale wpakuje wszystko w remont i miejsce postojowe na oddzielnej kw ??
  • Odpowiedz
no nie każdy ale jak zarabiam 7k to nie idę do salonu po ferrari ze stówą w kieszeni i robię wielkie oczy że AC 20k paliwo 3k na miesiąc itp.


@GuliVerGut: zupełnie niepasujący przypadek. Bardziej pasującym jest jazda wypożyczonym samochodem za 2.5k/mc albo zakup własnego na raty za 2k/mc.
  • Odpowiedz
  • 0
@GuliVerGut To jest dramat z bankami, które liczą prowizje/ubezpieczenia płatne z góry. Pół biedy jak da się to skredytować, ale w BK2% tego nie zrobisz xD

I potem masz to #!$%@? PKO BP, które ma chyba największy udział sprzedaży hipotek, a w głównej ofercie liczy sobie 3,25% ubezpieczenia OD UTRATY PRACY za 4 lata z góry (nawet nie życiòwka)
  • Odpowiedz
@GuliVerGut: widać, ile osób zainteresowało się kredytami dopiero na pompie BK. Masa osób pyta co to jest marża, prowizja i dlaczego bank narzuca ubezpieczenie, także no more comments ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz