Wpis z mikrobloga

@chlodna_kalkulacja: To się łączy. Jesteś miły i pomocny, przez to palisz swój czas, energię i zasoby na korzyść innych ludzi.

Lekcja na noc:
1. Poznaj "Ciemną Triadę". To trójkąt składający się z makiawelizmu, narcyzmu i bycia psychopatą. Zaczniesz dbać o siebie i o swoje interesy, a bonus jest taki, że kobiety szczególnie mocno przyciąga Ciemna Triada.
2. Przeczytaj to: https://zenjaskiniowca.pl/max-stirner-czyli-ekstremalny-indywidualizm-biblia-egoizmu/ (lepiej, żeby Ci się chciało, ale jeżeli bardzo Ci się nie
@DrylowanyPomidor: Filozofia Maxa Stirnera to taka zabawka myślowa, która mówi, żebyś przestał dawać #!$%@? na zasady i na anujące idee, bo liczy się tylko twoje własne ego i to, co ciebie naprawdę kręci. Te wszystkie moralne ramy i "straszaki" Stirner nazywał "spooks". Zacznij od czegoś prostego: Google -> "Max Stirner meme"
Pobierz FuckYouTony - @DrylowanyPomidor: Filozofia Maxa Stirnera to taka zabawka myślowa, któ...
źródło: DjvueSSVsAUykt8
@FuckYouTony Coś w tym jest. Miałem kumpla co to zawsze jak coś ktoś miał do niego to mówił że on #!$%@? zasady i robi po swojemu. Wali jakieś moralne podejście. Wszyscy mu wybaczali i lubili. Nie wiedziałem czy powodem jest że jest spoko czy że jest spoko bo właśnie ma takie podejście którego mu każdy zazdro trochę
@chlodna_kalkulacja: To trywialne, ale musi wybrzmieć: ktoś Ciebie o coś prosi? Ty mówisz: nie mam czasu. Chyba, że to babcia prosząca Cię o zrobienie zakupów. Wtedy to zrób. Ale jeżeli ktoś się Tobą wysługuje? "#!$%@?".

Zrób sobie prosty planner dnia. Ale nie rób to-do listy z góry. Zacznij pierwszy dzień od notowania wszystkich czynności, które robisz w ciągu dnia. Zobaczysz ile czasu najprawdopodobniej przeznaczasz na pierdoły albo na inne sprawy, niż
@DrylowanyPomidor: Dokładnie. Wiesz, nie chodzi o to, żeby być radykałem jak Stirner, ale żeby wyciągnąć z tej filozofii jak najwięcej dla siebie. Dla kontrastu polecam też "Medytacje" Marka Aureliusza -> brak czasu? Google -> "Marek Aureliusz cytaty", ew. "Marcus Aurelius quote" (więcej lepszych wyników).