Wpis z mikrobloga

@mjjm: Absurdalne sa interpretacje skarbowki w takich wypadkach i w sadzie raczej to nie przejdzie jak na powyzszym przykladzie.

Mnie zastanawia tez w jaki sposob oni chca sprawdzac stan faktyczny w przypadku pracy dla podmiotow spoza UE. Przeciez moi klienci z USA maja #!$%@? na jakis polski urzedzik i nie beda sie spowiadac jakies grazynie xd
@Oskariat: tylko niestety to Ty musisz udowodnić, że jesteś na 8,5% a nie podmiot z którym współpracujesz.
@mjjm niestety słyszałem o przypadkach gdzie osoba wysyłała interpretacje do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej - klepnęli jej 8,5%. A po jakichś trzech latach pani Grażynce w okienku coś nie podpasowało i powiedziała, że ma być 12%. No i osoba musiała oddać różnicę za cały okres - o tyle dobrze, że nie musiał płacić odsetek.
tylko niestety to Ty musisz udowodnić, że jesteś na 8,5%


@inpir: ale jesli na fakturach i w umowie mam ze robie X a rzeczywiscie robie tez Y to nadal nie widze w jaki sposob skarbowka chce to zweryfikowac. Chodzi mi o to zeby dogadywac sie z klientem na konkretne zapisy na fakturach, tak zeby pani grazyna nawet nie pomyslala o tym zeby cos kwestionowac.