Wpis z mikrobloga

Mój stary to fanatyk poszukiwania przygód na bezrobociu. Swoje już zarobił i teraz szuka jak to pomnożyć i nie musieć się schylać, ruszać, oddychać. Naoglądał się filmików motywatorów o inwestorach w coś z niczego którzy zawsze Ci pomogą, tj. zawsze ale po kursie który kosztuje 10000. Przejrzałem "opinie" o jednym z nich w internecie. Są pisane w bardzo podobny sposób, niektóre dla niepoznaki mają dodane kilka spacji między wyrazami. Imiona postaci które dodają wpisy są w większości typowe i najprostsze, ale może odpisywanie na goworku i chwalenie to również część szkolenia. Daję link do GoWork i proszę mi powiedzieć co myślicie o wiarygodności osoby i całego tego procederu, bo nie wiem jak staremu do rozsądku przemówić, ale kompletnie w to nie wierzę. Kurs kosztuje rzekomo 5+5 tysięcy, jeden z "komentarzy" mówi o tym że po trzech miesiącach ktoś dokręca do 3 tysięcy miesięcznie. Jak działa ten wałek szkoleniowy?
#inwestycje #forex #szkolenia #oszustwo #webinar #pieniadze #gielda #praca #pracait #pracbaza #jelenie #mlm #piramidafinansowa
  • 7
@jerzalke:

Jak działa ten wałek szkoleniowy?

10k za kurs zgarnia szkoleniowiec, a Twój stary zostaje z bezużyteczną wiedzą. Komentarze można łatwo sfałszować. Gowork za wykupioną subskrypcję daje możliwość "pracodawcy" moderowaniem komentarzami, więc zła opinia tam się nie przedostanie.

Sprawdź inne źródła jak Google czy sprawozdania finansowe: https://wyszukiwarka-krs.ms.gov.pl/dane-szczegolowe-podmiotu;numerKRS=FZwiMut%2BhLd%2FsvQ%2Ftg0Alg%3D%3D;typ=P , https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

Spółka nie ma wysokich przychodów, więc te opinie to prawdopodobnie fikcja i pewnie liczą na kilku frajerów rocznie.
@jerzalke:

opinie to fejki

widać to po ich nienaturalnie dużej liczbie. Wrzucane są w jednym monecie po czym przerwa w komentarzach i od nowa kolejna porcja opinii - widać, że były kupowane

Ta sama historia z komentarzami na stronie prowebinar.pl - komentarze wrzucone na jeden raz

CO do samego szkolenia - to jest forex, jest to gra konkurencyjna o sumie zerowej. żeby zarobić to ktoś musi stracić. Nie można się nauczyć
@kamil_nie:

to jest forex, jest to gra konkurencyjna o sumie zerowej. żeby zarobić to ktoś musi stracić. Nie można się nauczyć zarabiać na tym systematycznie, bo zysk nie zależy od ciebie tylko od rynku. Można nauczyć co najwyżej analizy technicznej i obsługi platformy inwestycyjnej - ale jest to wątpliwą pomoc w zarabianiu.


@kamil_nie: nic głupszego dawno nie czytałem
@jerzalke: Najbardziej chodzilo mi o stwierdzenie " jest to gra konkurencyjna o sumie zerowej" ale reszta tez jest bledna.
To jest kompletna nieprawda wielowymiarowa. Jezeli bierzemy pod uwage prawdziwy ForEx - jest to najwiekszy rynek, pelen uczestnikow, którzy maja rozne cele, od prostej wymiany walut, poprzez (najpopularniejsze) zabezpieczanie przed ryzykiem zmiany kursu po spekulacje - to tak w uproszczeniu. Jest wiele produktow, swapy, futures, opcje. Nie jest to gra o sumie