Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam rady co do mojej przyszłości zawodowej. Parę miesięcy temu skończyłem szkołę, a niedawno się zwolniłem z magazynu a później z callcenter gdzie nagabywałem ludzi na jakieś nikomu niepotrzebne pierdoły, także obecnie mam jakieś 2-3 miesiące wolnego czasu i 10k PLN na wydanie żeby się rozwinąć. Tylko co wybrać?

Trochę sobie programuję, tworzyłem takie dość proste stronki w HTML, trochę bawiłem się w Pythonie, ale jak zobaczyłem jak wygląda przesycenie rynku takimi noobami jak ja to uznałem, że nie ma sensu za bardzo w to iść, także chyba programowanie odpada ze względu na przesyt.

Ogólnie ciągnie mnie do IT (lubię kombinować itd, nie dlatego że widzę się jako programista 15k czy coś) więc pomyślałem o innej dziedzinie, np. Cloud, który podobno będzie rósł w siłę jeszcze bardziej albo Business Inteligence (DevOps to chyba jednak próg wejścia za wysoki). Lubię też kontakt z innymi więc właśnie takie stanowiska jak konsultant też nie byłyby złym pomysłem.

Myślałem, żeby porobić kursy które pomogłyby mi się wbić w branże i do tego najbliższe kilka miesięcy poświęcić na naukę. Może macie jakieś wskazówki? Z góry dzięki za wszelakie inspiracje, rady czy co tam jeszcze :)

#naukaprogramowania #cloud #servicenow #programowanie #pracait #it #businessintelligence #azure #praca #rozwojosobisty #devops #aws #erp #sap
  • 12
  • Odpowiedz
@exori_vis: niestety do pracy w react chetnych malo nie jest, dodajac do tego ze ofert o wiele mniej niz do javy, pythona czy czego tam jeszcze to slabo dla nowicjuszy rynek wyglada. Dlatego wole wlasnie pojsc inna droga niz konkretnie programowanie gdzie co tydzien pojawiaja sie dziesiatki nowych po bootcampach
  • Odpowiedz
@ProfesorWilczurOfficial: Szczerze gdybym miał teraz zaczynać w IT szedłbym w coś innego bo jest aktualnie nadpodaż programistów na rynku pracy, przeglądałem dziś Linkedin i widziałem parę postów ludzi z expem że szukają pracy xD

Szczerze to współczuję Ci bo pociąg odjechał w tym roku, jak chcesz to się ucz, ale znam parę osób z mojego grona że myśleli tak jak Ty a nadal nie znaleźli pracy. Może spróbuj w jakąś niszę
  • Odpowiedz
pomogłyby mi się wbić w branże i do tego najbliższe kilka miesięcy poświęcić na naukę. Może macie jakieś wskazówki?


@ProfesorWilczurOfficial: Przestan snic, zejdz na ziemie. Skoro przez tyle lat zycia, kompletnie nic nie zrobiles to dlaczego myslisz ze w te skromne kilka miesiecy ogarniesz poziom potrzebny na staz?

Parę miesięcy temu skończyłem szkołę

@ProfesorWilczurOfficial: Jakie konkretnie studia skonczyles i dlaczego musiales pracowac na magazynie a nie w swoim zawodzie?
  • Odpowiedz
@ProfesorWilczurOfficial: Pociąg kariera w IT już odjechał. To nie te czasy, jasne ogarniając kursy, tworząc własne jakieś projekty może i będziesz miał wiedzę, ale nikt na rozmowę cię nie weźmie, bo wysyłane są sterty CV i prędzej wezmą kogoś na rozmowę kto ukończył studia niż ciebie. Na twoje cv pewnie mało kto spojrzy niestety chyba że masz jakieś znajomości. Najłatwiej chyba robotę znaleźć u jakiegoś Januszeksa a oni piszą głównie w
  • Odpowiedz
@ProfesorWilczurOfficial: Z góry mówię, że to nie jest dobra rada, a przedstawienie jednej z opcji:
Jest coś takiego jak programista systemów automatyki/automatyk programista. W Polsce w tym pieniędzy (ani zbytnio ciekawych projektów) nie ma, ale jeśli nie masz nic przeciwko życiu na walizkach, zwiedzeniu trochę świata i dość stresującej pracy to zarobki masz zbliżone do programistów z IT, którzy zarabiają w $ czy € (chociaż sufit u tych najlepszych jednak w
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: dzięki za wpis :) Faktycznie jak na szybko poczytałem na wykopie o tym stanowisku to widać że to niewdzięczna praca :P Natomiast faktycznie zawsze jakiś punkt zaczepienia z branżą IT jest, ciekawe jak wygląda rynek juniorów/stażystów.

O flutterem też się jakiś czas temu interesowałem, jestem ciekaw w którą stronę to pójdzie bo ofert nie ma zbyt wiele ale chyba rok temu było jeszcze mniej także pewnie powoli zyskuje popularność. A
  • Odpowiedz