Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę, za tydzień wybieram się na #kreta i powoli planuje sobie pobyt, ale przedzieranie się przez te greckie literki to mordęga ( ͡° ʖ̯ ͡°)
chce dla przykładu ogarnąć sobie podróż do Samarii, może samochodem, może busem, niby wszystko po angielsku, ale poprzetykane tymi szlaczkami ¯_(ツ)_/¯
czy ktoś zorientowany w temacie miałby ochotę udzielić mi kilku informacji na priv? :)
#grecja #podroze
  • 13
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_Orama dzięki :)
przede wszystkim wiesz moze, czy prom z Agia Roumeli do Sougii pływa tylko raz dziennie o 17:30? I podobnie, czy od wejścia do wąwozu do Sougii poranny autobus jest o 9:45, a prom do Agia Roumeli o 9:20?
znalazłem takie rozpiski i pytam na ich podstawie
https://www.visitsougia.com/ferry-timetable-sougia
To ostatnie brzmi trochę bez sensu, bo nie da się wtedy od wejścia do wąwozu dopłynąć do Agia Roumeli chyba że można
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@asdfghjkl tak, zamierzam wynająć, ale z wąwozem mam pewien kłopot, bo będę musiał po ten samochód jakoś wrócić ( ͡º ͜ʖ͡º)
a będę ogólnie będę z żoną i synem, tylko do wąwozu pójdę sam i nie wiem, czy ciągnąć ich tam w ogóle i zawieźć do Sougii, czy może z wejścia do wąwozu będą mogli dotrzeć tam sami, czy w ogóle zostawić ich w hotelu i jechać
  • Odpowiedz
@Majku_: jak to małe dziecko to zastanów się dwa razy zanim pojedziesz do Samaria. To nie jest spacerek po parku szczególnie w temperaturach w okolicy 35. Szczerze mówiąc najlepiej tam jechać na jesień albo wczesną wiosną
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@asdfghjkl nie no, syn kończy w tym roku osiem lat, ale i tak nie zamierzam go ciągnąć do wąwozu. zostanie z żoną, tylko kwestia tego, gdzie ich zostawić :)
domyślam się też, że sam wąwóz w lipcu nawet dla mnie nie jest najlepszą opcją, ale mówi się trudno, chcę przejść ten szlak. najwyżej mnie wyniosą ( )
  • Odpowiedz
@Majku_: Ja to zrobiłem w zeszłym roku tak:
o godzinie 8:05 autobus z Chania do Xyloskalo
9:00 wejście do wąwozu
15:30 na wybrzeżu w Agia Rumeli
17:30 promem do Chora Sfakion
18:45 autobusem do Chania
z powrotem w Chanii byłem ok. 20:30
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@piotreks19 dzięki za rozpiskę :)
ja będę w hotelu między Retmino, a Heraklionem, więc chcąc jechać autobusem miałbym wyjazd o 5:10 rano i to mnie mocno skłania do wyboru samochodu. Tylko myślałem, że te promy kursują częściej i wcześniej wrócę też do hotelu, zamiast tłuc się późno busem, a tu się okazuje jednak, że chyba nie.
chociaż jak teraz patrzę, po twoim komentarzu, to do Chora Sfakion promy kursują znacznie częściej, niż
  • Odpowiedz
@Majku_: W zeszłym roku z Agia Rumeli kursowały dwa promy: jeden do Sougii a drugi do Chora Sfakion, jeden odpływal 15 minut po drugim. Kurs z Agia Rumeli do Chora Sfakion trwał ponad godzinę z przystankiem na jeszcze jeden mały port po drodze. Wydaj mi się, że częściej niż dwa razy dziennie promy na tych trasach nie kursują.
  • Odpowiedz
  • 0
@piotreks19: ok, tylko jadąc samochodem trzeba go zostawić w Omalos / Xyloskalo, więc później po wyjściu z wąwozu i rejsu promem trzeba jeszcze jakoś wrócić po samochód i tu robią się schody.
Bus z Sougii jedzie dużo krócej, o ile dobrze patrzę, więc lepiej wybrać się promem do Sougii właśnie i stamtąd wrócić do Xyloskalo. A później jeszcze samochodem dwie godziny drogi do hotelu... ech, muszę to dobrze przemyśleć :)
  • Odpowiedz