Wpis z mikrobloga

Może taka lampa naświetlająca do paznokci hybrydowych? To tanie jest dość.


@KiloEchoSierra: ona ma pełne spektrum - wraz z światłem ultrafioletowym. OP by nic nie zauważył.

Poleci ktoś jakąś latareczkę, która świeci światłem UV? Mam sporo par okularów i chciałem posprawdzać, czy rzeczywiście blokują one światło UV


@M13X: Nie znam się ale masz kilka spektrum światła UV a te okulary jeśli działają to pewnie są nastawione na konkretne.

Druga sprawa,
via Android
  • 0
@Kryspin013 znalazłem podobny patent, tylko zamiast banknotu - dowód osobisty. Tak czy siak potrzebuję jakiegoś w miarę taniego, ale sensownego źródła promieniowania UV. Teraz potrzebuję do okularów, ale tak ogólnie w przeszłości zdarzało się, że było mi potrzebne też do innych rzeczy, więc chciałbym kupić coś bardziej zaawansowanego niż żarówka za 50 groszy
@M13X: zdajesz sobie sprawę, że byś musiał jeszcze mieć urządzenie do pomiaru światła UV. Bo go przecież nie zobaczysz.

Ale nie ma po co mierzyć, nie ważne jak tanie by nie były to praktycznie pochłoną 99,9% całego pasma UV nanawet UVA nie mówiąc już o B czy C, czy jeszcze niżej. Dlaczego, bo pochłanianie uv to właściwość wszystkich tworzyw używanych na soczewki.

Ta ściema o tanich okularach przepuszczających uv to plotka
wypokowy_expert - @M13X: zdajesz sobie sprawę, że byś musiał jeszcze mieć urządzenie ...
Druga sprawa, jeśli "blokują" światło UV to znaczy, że je rozpraszają na powierzchni szkła. Jesli faktycznie blokują to powinieneś pod światło słoneczne zauważyć niebieską lub fioletową poświatę na soczewkach.


@Kryspin013: co za bzdura, okulary zwyczajnie pochłaniają UV w objętości soczewek zamieniając w ciepło .