Wpis z mikrobloga

Mircy z tagow #elektryka i moze #automatyka. Wezcie wy mnie wyjasnijcie czego ja znow nie rozumiem :P
Bo o ile jakostam rozumiem skrecanie zyl w przewodach komunikacyjnych o tyle o co chodzi w picrel?

Po lewej jest 3 osobnymi zylami puszczone zasilanie 400VAC. Po prawej wyspa I/O ktora po spelnieniu jakistam warunkow wystawia 24VDC. 24V leca na falownik i falownik cos tam robi - nieistotne. Istotne jest to ze tam nie ma danych (ok jak przyjmniemy ze +24V to sa dane to nieh bedzie :P)

Po co te zyly maja byc poskrecane ze soba? (a i zeby byla jasnosc - tylko te 2 przypadki sa skrecone - reszta sobie leci normalnie).

Sporo juz szaf poskladalem na roznych standardach (min VAG, Integra). Szafy pracowaly i pracuja nadal na wielu fabrykach (daimler, mercedes, VW, audi, porsche itp) NIGDY NIGDZIE nie bylo czegos takiego. A teraz wchodzi on caly na bialo. Pan BMW. Nie dosc ze strukture eplanu maja tragiczna to jeszcze takie cos. Ktos wie co poeta mial na mysli i dlaczego inni tak nie robia? Normalnie zzera mnie ciekawosc :D
gorzki99 - Mircy z tagow #elektryka i moze #automatyka. Wezcie wy mnie wyjasnijcie cz...

źródło: Screenshot_1406

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 Moim zdaniem ktoś się rozpędził i sobie taki symbol walnął. Przecież zasilania nie będziesz puszczał skręconym przewodem. Może ktoś chciał tym oznaczyć ekran? Chociaż też bez sensu dawać tam ekran
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież zasilania nie będziesz puszczał skręconym przewodem.


@kasjo: A chcesz jutro fotke? Szafy nie eplana? Uwierz mi ze bedziesz zdziwiony :)
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 Możesz podesłać, różne dziwactwa widziałem u Niemców, łącznie z technikiem który przyjechał zamontować moduł bezpieczeństwa do szafy nie mając żadnego schematu tylko zdjęcie na tablecie jak ma wyglądać po zamontowaniu. Zamontował do góry nogami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps. Robisz dla Tyssen czy bezpośrednio BMW?
  • Odpowiedz
  • 0
różne dziwactwa widziałem u Niemców,


@kasjo: Przebij to od szwedow:
Przykrecanie PE do plastikowej kasetki siemensa (e-stop) prosto w plastik :)

W poprzedniej firmie wspolpacowalismy z thyssenem. Ale to byla mala polska firma. Teraz jestem w dosc korpo.

BMW to jeden z naszych klientow. Ale w sumie to chyba pierwszy raz. Glownie siedzimy w daimlerze i WV. Pare projektow do fiata bylo.
  • Odpowiedz
  • 0
projektant się jebnął a monter nie pytał tylko montował ( ͡° ͜ʖ ͡


@RobBobb: Nie do konca. Bylawizytacja z BMW i powiedzieli ze tak ma byc

@Abre tez nie do konca. Niejedna linie juz w niemcach stawialem. NIGDZIE tak nie bylo
  • Odpowiedz
@gorzki99: Oczywiście nie mówię, że błąd nie mógł się zdarzyć... ale niejednokrotnie Niemcy zaskoczyli mnie dociekliwością i przenikliwością... miałem kiedyś taki temat w BMW z podwójnym uziemieniem (można powiedzieć potrójnym) falowników - co prawda nie była to moja działka i kompletnie się na tym nie znam, ale klient zakwestionował prace elektryczne na linii. Też były dyskusje, że nigdzie się tak nie robi itd., ale zacząłem drążyć i dotarłem do opracowań odnośnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Abre: Odnosnie uziemien to mi nawet nie mow. NIe to ze niemcy ale niektorzy klienci maja na tym punkcie jobla i to mocnego.
W mysl zasady "nasz klient - nasz pan" nie dociekalem tylko uziemialem plastikowekasetki przykrecajac uziemienie do plastiku (sic). Tyle co ja widzialem debilizmow jesli chodzi o uziemienia to nie zlicze. Na przyklad szafa wiodacego producenta na rynku... producent twierdzi ze jak uziemisz w jednym punkcie to jest uziemiona
gorzki99 - @Abre: Odnosnie uziemien to mi nawet nie mow. NIe to ze niemcy ale niektor...

źródło: Screenshot_1407

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Luck5: Tak. Poszperalem troche po necie i znalazlem dosc ciekawego pdf z "w #!$%@?" symbolami. Teraz nie podam CI stronki ale moze jutro w robocie znajde w historii przegladarki jesli jestes zainteresowany :P
  • Odpowiedz
  • 0
Szukalem tego sybolu bo mi sie nie chciao wierzyc ze t oznacza skrecenie skoro jest na kablach zasilajacych i 24VDC. Cwile mi zajelo zanim znalazlem a sronke. Ale ze maja tam dosc duzo to sciagnalem :P idy nie wiadomo kiedy sie moze przydac.
  • Odpowiedz