Wpis z mikrobloga

#chatgpt #openai Chatgpt plus w Polsce daje dostęp do GPT-4? Bo oficjalnie się tym nie chwalą za bardzo na stronie. Ktoś ma doświadczenie czy sobie zauważalnie lepiej radzi z kodem (bo tak słyszałem)? #gpt4
  • 8
  • Odpowiedz
@Volantie Ma na pewno dostęp do wtyczek np. które łącza z internetem. Ma większe dane uczące więc lepiej rozumie emocje, przeprowadza lepsza syntezę informacji z różnych źródeł. Jego odpowiedzi są bardziej spójne i bardziej kreatywne. Ogólnie lepszy we wszystkim xD
  • Odpowiedz
Nie znam odpowiedzi na pierwsze pytanie. Odnośnie drugiego - tak, GPT4 radzi sobie z kodem znacznie lepiej. Korzystam codziennie od kilku miesięcy i model nie przestaje mnie zadziwiać. Próbuję być bardzo precyzyjny w opisie zadań, dostarczam kontekst, wklejając 1 - 3 pliki z nazwami, rozbijam na małe zadania lub funkcje. Jasne, że czasami się zwiesza i w kółko przeprasza, ale w większości przypadków potrafię wydusić prawidłowe rozwiązanie. Używam takiego wzorca:

Mój prompt.
  • Odpowiedz
@pa6lo: Ja GPT 3.5 muszę co kilka zapytań informować co robimy, bo się gubi w tym co mu zadaję - ale tak to sobie jako tako radzi.

Ja do niego piszę, aby zapamiętał RULESET: 1) ... 2) ... 3) ... do zadania.
I z każdym pytaniem podaję mu, proszę trzymać się RULESET dla następującej treści zadania ...
Co kilka rozwiązań muszę mu przypominać czym jest to nasze RULESET, bo inaczej zapomina.
  • Odpowiedz