Wpis z mikrobloga

nowiutką, pustą, asfaltową trasą, długą na kilkanaście kilometrów


@ArchDelux: Jak ja dobrze znam te "nowiutkie asfaltowe trasy" i omijanie studzienek, ustępowanie na każdym skrzyżowaniu i wyjeździe, wyjazdy z posesji, krawężniki, zmiana stron co kilkaset metrów, piesi z dziećmi i wózkami, latarnie i przystanki. Te ścieżki nie są zrobione dla rowerzystów, tylko dla kierowców, żeby wyrzucić tych pierwszych z dróg. Na rekreacyjną przejażdżkę można się tym wybrać, ale jeśli ktoś nieamatorsko trenuje
  • Odpowiedz
@Davidozz: czyli jak w swoim aucie przekraczasz prędkość to mam cię zepchnąć do rowu czy wjechać tirem na czołówkę?
Zgodnie z twoją logiką odpowiedz brzmi tak
  • Odpowiedz
  • 211
Jak ja dobrze znam te "nowiutkie asfaltowe trasy" i omijanie studzienek, ustępowanie na każdym skrzyżowaniu i wyjeździe, wyjazdy z posesji, krawężniki, zmiana stron co kilkaset metrów, piesi z dziećmi i wózkami, latarnie i przystanki.


@coundel_bury: widocznie u Ciebie tak jest, w miejscu gdzie zrobiono powyższe foto trasa jest elegancka i bez tych Twoich dramatów. No ale dobrze, że przecież na jezdni nie ma studzienek, nikt nie wyprzedza, nie trzeba ustępować nikomu
  • Odpowiedz
omijanie studzienek


@coundel_bury: Jak tirowi się nie podoba nawierzchnia, to też może szukać alternatywy, np. na ścieżce rowerowej, która akurat ma lepszą?

ale nie da się tego robić na ścieżkach


Trenować wyścigów samochodowych na zwykłych drogach też się nie zaleca.
  • Odpowiedz
Jak tirowi się nie podoba nawierzchnia, to też może szukać alternatywy, np. na ścieżce rowerowej, która akurat ma lepszą?


@swiadomy_anakolut: tirem ciężko, bo infrę się u nas zazwyczaj buduje substandardową, więc tir się nie zmieści.
Ale osobówki hyżo #!$%@?ą jak jest korek i nie ma słupków.
  • Odpowiedz
@ArchDelux:

przecież na jezdni nie ma studzienek, nikt nie wyprzedza, nie trzeba ustępować nikomu pierwszeństwa, nie ma wyjazdów i skrzyżowań...


Nie rozumiesz. Wyobraź sobie kilkukilometrowy odcinek jezdni . Jadąc asfaltem możesz pokonać go ze stałą prędkością mając cały czas pierwszeństwo. Zjeżdżając na chodnik zwany ciągiem pieszo-rowerowym, musisz ustępować na przejeździe choćby na każdym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, a takich potrafi być mnóstwo. Kierowców piecze dupa, kiedy muszą zdjąć nogę z gazu
  • Odpowiedz
@coundel_bury: Jak tirowi się nie podoba nawierzchnia, to też może szukać alternatywy, np. na ścieżce rowerowej, która akurat ma lepszą?


@swiadomy_anakolut: Tak, gdyby tylko się zmieścili, to jestem przekonany, że jeździliby po ścieżkach. I świetnie że jako przykład podajesz tiry, bo jeszcze jak żyję nie spotkałem takiego, który by jeździł przepisowe 70 km/h.

Trenować wyścigów samochodowych na zwykłych drogach też się nie zaleca.


A gdzie niby mają trenować kolarze? Serio
  • Odpowiedz
Nie wiem jak u Ciebie, ale w cywilizowanych krajach rajdowcy trenują na torach rajdowych a kolarze szosowi trenują na szosach. Cieszę się, że mogłem pomóc.
  • Odpowiedz
  • 128
@ArchDelux: ale mnie #!$%@?ą te kolarze. Ostatnio jechali 3 koło siebie zajmując cały pas. Oczywiście pełna napinka i #!$%@?ą. Mimo łuków nie zjechali do prawej żebym mógł ich wyprzedzić - jechali cały czas całym pasem. W końcu nastała dłuższa prosta za którą akurat ja skręcałem w lewo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem ich jak normalny samochód, a po chwili wcisnąłem kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo i powolutku
  • Odpowiedz