Wpis z mikrobloga

@adelek192 poczytaj trochę o bitcoinie i innych krypto. Dobrze wiedzieć jak to działa, czym się różni PoW od PoS itd. Załóż sobie konto na jakiejś giełdzie krypto, może to być #binance ale wykopki polecają też #bitpanda. W krypto można inwestować już od 10$ (tyle wynosi minimalna transakcja na binance). Kupuj np. co tydzień BTC za te 10$. Później jak się oswoisz i dowiesz więcej to możesz bardziej kombinować.
  • Odpowiedz
to nie takie proste


@elementarz1: elektroda się tu robi..

Gość chce kupić po prostu btc, w stosunkowo dobrym momencie i hodlowac, to proste. Przynajmniej w teorii.

Ale nie musi najpierw zrozumieć jak działa PoW i PoS bo nie " jest tu dla technologii".
  • Odpowiedz
  • 0
@nicspecjalnego dokładnie, o to chodzi żeby po prostu włożyć w to kase i niech sobie w tym leży bez jakichś dźwigni, wyciągania kasy itd. A co do tego dobrego momentu to właśnie miałem pytac czy warto to zrobić teraz czy w sumie to czekac na no właśnie nie wiem co?
  • Odpowiedz
@adelek192: kryptowaluty wypłacasz na portfel krypto (nie na konto bankowe), do którego masz klucze prywatne, przez co możesz zarządzać swoimi aktywami. Gdy je trzymasz na giełdzie, która się akurat zawinie, to tracisz wszystko. Przykładowe portfele: Sparrow na kompa, Mycelium i BlueWallet na tel, Trezor/Blockstream Jade/Coldcard jako portfel sprzętowy.

Nie czekaj też na właściwy moment, po prostu dokupuj sobie regularnie co tydzień/miesiąc i tyle, nie ma co kombinować, czekać na jakieś dołki
  • Odpowiedz
@adelek192 wtedy kolejność odwrotna. Portfel krypto -> giełda -> konto bankowe (albo jakis pośrednik w stylu Revoluta).

Mozesz użyć nawet innych giełd. Do kupna BTC najlepiej wychodzi teraz bitpanda. W drugą stronę, możesz mieć większy wybór i dorzucić nawet polskie giełdy np. Egera.
  • Odpowiedz
@adelek192

Portfele sprzętowe to urządzenia specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych. Są uważane za bezpieczniejsze niż portfele na komputery stacjonarne lub smartfony, głównie dlatego, że nie są połączone z internetem.


Klucze prywatne trzymasz offline, więc nawet jak masz jakiś malware na kompie, to środki są bezpieczne. Generalnie to samo można osiągnąć robiąc odpowiednią konfigurację na laptopie, który nigdy nie będzie podłączony do internetu (i drugim do nadawania transakcji), ale przy portfelu
  • Odpowiedz
Gość chce kupić po prostu btc, w stosunkowo dobrym momencie i hodlowac, to proste.


@nicspecjalnego: może dzisiaj kupi za 10 dolarów, a jak pojutrze urośnie do 12 to pomyśli, że jednak lepiej by było wrzucić 100, ale i tak wrzuci 2000 które mial na rate kredytu bo włączy mu się fomo. krypto wzbudza skrajne emocje i radzenie sobie z nimi nie jest już takie proste
elementarz1 - >Gość chce kupić po prostu btc, w stosunkowo dobrym momencie i hodlowac...

źródło: IMG_4701

Pobierz
  • Odpowiedz
@ste3 nie, to tak nie działa.
1. Masz strony, na której można sprawdzić, czy kod jest otwartoźródłowy, czy nie ma jakiś rażących zagrożeń, czy nawet będziesz w stanie odtworzyć cała apkę z udostępnionego kodu. Przykład:

https://walletscrutiny.com/android/io.bluewallet.bluewallet/

Nie polecam apek z zamkniętym kodem, bo dev może sobie zmienić kod, żeby twoje środki wyparowały albo podatności, o których nie będziemy wiedzieć.

2. Jak 'upadnie', zdejmą go ze sklepu Google, cokolwiek, to po prostu bierzesz
  • Odpowiedz