Wpis z mikrobloga

@polish_superstar: biuro odpowiada za odsetki albo za utracone przez błąd korzyści.

Nie trzeba pozywać, prosisz biuro o numer polisy, piszesz do ich ubezpieczalni wniosek i o. Tamci się przyznają - dostajesz kasę, nie przyznają - sąd.
  • Odpowiedz
@polish_superstar: czyli jak porobi korekty to szkody nie ma ?.?. Chodzi o samochód?

A to że musiałeś upomnieć biuro, żeby się ogarnęło, to hmm wątpię czy coś ugrasz.

Urząd upomina się o każdy grosz. Szczególnie teraz jak % są w #!$%@? wysokie.
  • Odpowiedz
Chodzi o samochód?


@kuncfot: nie, myślę czy samemu nie księgować tych dokumentów, bo co miesiąc mam to samo, a przepisy, aż tak bardzo się nie zmieniają, żebym musiał nad tym siedzieć cały czas. Biura kuszą gwarancjami i ubezpieczeniami, ale nie wiem czy tego potrzebuje.
  • Odpowiedz
@polish_superstar: zastanów się ile zarabiasz, ile płacisz za księgowość i czy to gra warta świeczki.

Wiesz o limicie ..np 2mln euro do pełnych ksiąg? pewnie nie przekraczasz, ale czy w ogóle wiedziałeś?
Co by się stało jakbyś przekroczył i radośnie księgował sobie na kpir?
Takich wyjątków jest od groma i nie będę ich przytaczał, bo nie w tym rzecz.

Ciągle źle trafiasz z księgowością? zmieniaj co rok, co pół, po 2-3
  • Odpowiedz
@kuncfot: generalnie to chodzi mi o to, że potrafię sam raz w miesiącu zaksięgować swoje dokumenty i spędzam na to dokładnie tyle samo czasu co na zgromadzenie tych dokumentów i wysłanie księgowemu.

Pojawia się pytanie czy jest sens płacić 8000 zł rocznie komuś za pilnowanie zmian w przepisach albo wyjątków, o których wspomniałeś. (jest też możlwość, że system wFirma sam poinformowałby mnie o przekroczeniu 2 mln euro.)
  • Odpowiedz
@polish_superstar: są dwie opcje:

- kupujesz święty spokój za 8k rocznie
- 8k rocznie jest dla Ciebie takim pieniądzem, że wolisz sam myśleć o swoich papierach.

nikt nie odpowie za Ciebie na to pytanie, ja na pewno jestem w 100% obiektywny ;)

może zadaj pytanie jeszcze raz na innych tagach, # programista15k # jdg # dzialalnoscgospodarcza
  • Odpowiedz
@polish_superstar: duże obroty = duże ryzyko.

Jak wystawiasz faktury na duże kwoty, biuro się pomyli w duchu 1 fakturze, to kwoty odsetek będą znaczące. Trzeba mieć lepsze ubezpieczenie, stres jest większy, to kosztuje.
Każdy się myli, każdy.
  • Odpowiedz