Wpis z mikrobloga

@ElTalento:
szkoda, że mam NDA i nie mogę ci pokazać aplikacji która nie ma ani mikroserwisów, ani programowania obiektowego tylko np. klasę 2460 linijek w której lecą po kolei budowane sql, procedury składowane, transakcje i musisz w międzyczasie pamiętać konkretne id w bazie aby korelować dane między tabelami xD
  • Odpowiedz
@ElTalento: U mnie w pracy jest #!$%@? klas typu FactoryProviderResolverRegistry, a jak próbuję coś normalnego napisać gdzie chociaż jedna linijka się powtarza, to od razu w code review "może byś to wyekstraktował, zrób interfejs, 2 implementacje i resolvera". Ehh, czasami chciałbym coś popisać w c, ale bez doświadczenia nie ma co się zabierać.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: tak, dziadki na studiach miały rację, tylko że to nie chodzi wcale o to że poziom języka jest wysoki a raczej że poziom programistów jest niski. Zapotrzebowanie na programistów jest bardzo duże, ale w społeczeństwie masz ograniczoną liczbę osób, które faktycznie są w stanie zrozumieć takie OOP od podstaw i przede wszystkim zrozumieć jaki problem OOP miało rozwiązać. Dla większości OOP niestety polega na tym żeby napaćkać w kodzie klas
  • Odpowiedz