Wpis z mikrobloga

@Firenz: To zależy od regionu, mieszkałem na Prądniku, to co chwilę w okresie letnim były problemy z internetem. Teraz mieszkam w innej części miasta i też mam internet z UPC i od pół roku działa stabilnie i trzyma deklarowanych prędkości. Więc to pewnie wszystko zależy od serwerowni. Swoją drogą czytałem kiedyś, że UPC jedną z serwerowni miał w jednym z mieszkań w BLOKU i ją zalał sąsiad z góry, #!$%@? mać
@DJRuraWydechowa: nie chodzi o deklarowaną prędkość, tylko o to że od kiedy play ich przejął to regularnie coś pada, już któryś raz mi net umarł krótko po północy, biały pasek i zielone strzałki tylko mrugają

teraz grałem w wowa z ziomeczkiem i nam obu neta wywaliło na bronowicach

takie rzeczy się robi o 3-4 tak jak stare, dobre upc by zrobiło, szczególnie jak mają zamiar to robić regularnie
biały pasek i zielone strzałki tylko mrugają


@Firenz: Connect Box <3 #!$%@? gówno, które żeby wstać potrzebuje min. 5 minut
Ogólnie to dużo ludzi narzeka, że po przejęciu przez Play jest gorzej, ale w sumie nie wiem z czego mogłoby to wynikać...
Jak dla mnie to UPC miało #!$%@?ą infrastrukturę w niektórych miejscach i wiedzieli o tym, ale nic z tym nie robili.
Wątpię natomiast, aby Play coś z tym zrobił,
@DJRuraWydechowa: wiem i tak robię, tym bardziej że mam kilka tera na orange, ale to już jest cyrk, jakby robili to gdzieś koło 3-4 tak jak kiedyś to bym nic nie powiedział. A to już któraś akcja w przeciągu 2 tygodni. Nienormalne to jest, wiedziałem po prostu że jak play się dorwie to będzie cyrk xD
@Firenz: Jak się zalogujesz na stronie UPC, to tam widnieje informacja że są prace techniczne, u mnie zawsze od 1 do 6. Niemożliwe jest żeby po przejęciu przez Play były takie problemy, infrastruktura jest ta sama btw. reklamy Play to niezły cringe. Jak wywala codziennie to zapewne jest awaria: hhttps://www.promptlink.com/media-library/blog/what-is-cable-ingress.html , a znalezienie czegoś takiego może potrwać nawet kilkanaście dni, kilkadziesiąt tygodni, a nawet miesięcy.
@Firenz: Mówisz że problemy masz od dłuższego czasu, więc jedna górka na downdetector nie ma z tym nic wspólnego. Ty masz najpewniej masz awarię związana z ingresem, tym bardziej że wywaliło Ci twojego znajomego i dzieje się to wieczorem, gdzie jest duże obciążenie sieci.
@Azurusek: mówię, że znowu zrobili wywalili ludzi idealnie kilkanaście minut po północy i wywaliło nas obu, a mieszkamy w tej samej dzielnicy. Ostatni raz tak było też jakiś tydzień temu albo dwa. Przez ostatnie 12 lat (do czasu wykupienia przez play) to praktycznie nigdy mi się nie zdarzyło żeby upc robiło przerwy techniczne o tej porze albo wywalało internet a od kiedy zostali kupieni to play zaczął mącić i regularnie jest