Wpis z mikrobloga

Kurde obejrzałem tą debatę w całości i o ile do Mentzena mi bardzo daleko światopoglądowo to totalne złomowanie jak to się tu opisuie to jednak nie było.

Fakt w sprawie referendum czy żartu z likwidacją zusu się ośmieszył ale Petru też się pogubił np. w sprawie prywatyzacji orlenu, nie odpowiedział na pytanie jak zapobiec zakupieniu sprywatyzowanych SSP przez SSP z innych krajów.
#konfederacja #polityka #mentzen
  • 17
@Stronk: oho! Już próbujesz wykorzystać czas, który upłynął od tej debaty do fikołków? Obejrzałem całość i niestety Sławek pogrążył się na całej linii, był niepoważny i jak zwykle odmawiał odpowiedzi na pytania.

Najbardziej jednak mnie cieszy, że odpowiedział na jedno pytanie - obniżki podatków chce finansować z dalszego zadłużania państwa, bo w jego pracy doktorskiej wyszło, że wszystko będzie cacy. Niedoskonałe modele ekonomiczne w użyciu w skali państwa. Aż mi trudno
Z likwidacji rozdawnictwa, 13, 14 emerytury. Kłamiesz.


@Jah00: Wow, go teraz będziesz przekręcał słowa Sławka? XD. Dokładnie o deficyt zapytał go Petru, s Sławek mu odpowiedział, że zgodnie z jego pracą taki deficyt jak mamy jest bezpieczny xD.
@Jah00: ale wiesz, że nawet utrzymanie deficytu powoduje jego wzrost przez koszt obsługi długu? XD.

Spodziewałem się, że fanami Sławka są w znacznej mierze ameby ekonomiczne, które łykają te głośne hasełka, ale nie spodziewałem się, że będą takie bezczelne w swojej niewiedzy, by bronić takich wypowiedzi. Poza tym jeśli ufasz jednemu typowi, który napisał jedną pracę i mówi, że "spoko zmieścimy się", to radzę trochę więcej poczytać.
@missioncritical: No wystarczy poczytać publikacje Mentzena na ten temat. I kto powiedział o utrzymywaniu deficytu? Priorytetem jest wzrost gospodarczy, bo jak masz wzrost to masz nadwyżki i możesz sobie deficyt zmniejszać, a jak nie masz wzrostu gospodarczego to wtedy dopiero masz problem. Jestem pewien, że mógłbym cię ekonomicznie rozjechać, mimo że nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale wiadomo że szkoda czasu.
@missioncritical: Ok, spoko oglądaliśmy 'debatę' (najgorzej to wypadła debata bo jej formuła było po prostu kiepska). Moim zdaniem Mentzen wypadł słabo ale Petru wypadł beznadziejnie. Rozumiem, że każdy ma swoją perspektywę na tę debatę i nie zamierzam zmieniać twojej opinii, ale skoro go bronisz to pozwól, że zadam 2 pytania:
1. Co Petru miał na myśli mówiąc, że 25% procent pieniędzy z 500+ pobiera 20 najbogatszych osób.
2. Jak Petru dokładnie
@SadLostPuppy: ty chcesz żebym ja bronił tego co mówił Petru? Ty zdrowy jesteś? Ja komentuję jak skompromitował się Sławek. Radzę zapytać Ryśka o co mu chodziło albo mieć pretensje do Sławka, że nie pociągnął tematu. Petru w moich oczach skompromitował się lata temu, kiedy ty jeszcze odrabiałeś lekcje na parapecie w szkole. Chłop tak ogólnie miał niegłupie postulaty, ale personalnie się kompromitował i miał tendencję do gadania głupot przed kamerą.

To,
Ahh, ok, czyli personale podjazdy i jednostronna bezkrytyczność :D A potem 'jak to jest, że mnie nazywają lewakiem'.


@SadLostPuppy: o czym ty w ogóle mówisz? Ja nie krytykuję Rysia, bo Rysia krytykowałem kiedy ten był w sejmie. Nie jestem bezkrytyczny, tylko nie wiem co nowego mógłbym o nim powiedzieć. Gość ma podobne poglądy jak przed laty i generalnie jest takim rozsądniejszym Mentzenem bez religijnej skazy. Petru nie był tu w ogóle