Wpis z mikrobloga

Czytając wpisy o tej debacie dzisiejszej tutaj i na Twitterze mam wrażenie, że ludzie zgłupieli już totalnie pisząc frazesy „ten zmasakrował tego” (częściej, że Petru mentzena) itp.
Kłócili się i będą się podgryzać i to było oczywiste ponieważ reprezentują inne środowiska polityczne, ale tak na prawdę oni w tej debacie zgodzili się i powiedzieli w miarę to samo w jakichś pewnie 80% sprawach xD.
Obaj chcą zmniejszyć udział Państwa, obaj chcą obniżki i uproszczenia podatków, konkurencje dla NFZ itp a ludzie będą p**rdolić kto kogo zmasakrował xD.
Faktycznie, menzenowi można zarzucić, ze ominął pytanie o UE, ale Petru chyba tez dosyć istotne pytanie ominął o Tusku i że „.promuje” swoją osobą partie socjalistyczną - zbył to frazesem typu „nie wierze Tuskowi”, że to wprowadzi XD.
Kolejna kwestia tego żartu mentzena z likwidacja PIT, CIT, ZUS itp to nwm jakim głąbem trzeba być, żeby uwierzyć było w tego Tweet xD.

Obaj spoko mówią, ale Petru i jego środowisko związane z platformą jest po prostu spalone i mega niewiarygodne. Kto w Platfromie chce uprościć podatki? XD konfederacja jest jedyną partią w sejmie o tym mówiącą. Mentzen jeszcze nie był w sejmie i nie rządził wiec pod tym względem nie można mu nic zarzucić.

A największą bekę to już mam chyba z socjaluchów z #neuropa którzy nagle postulatami Ryśka się jarają i piszą jak ora mentzena hah. Tak samo Koroluk na Twitterze - fan progresji podatkowej. Przypomnę tylko, że Petru jest milionerem, który proponuje między innymi likwidacje drugiego progu i wprowadzenie 12% PIT dla wszystkich xD i zmniejszenie citu. No po prostu ideał neuropy.

#bekazlewactwa #bekazkonfederacji #polityka #ekonomia #mentzen #konfederacja
  • 15
Kłócili się i będą się podgryzać i to było oczywiste ponieważ reprezentują inne środowiska polityczne, ale tak na prawdę oni w tej debacie zgodzili się i powiedzieli w miarę to samo w jakichś pewnie 80% sprawach xD.

@peja3334: Czyli dokładnie tak jak każdy świadomy człowiek zakładał ʕʔ

Kolejna kwestia tego żartu mentzena z likwidacja PIT, CIT, ZUS itp to nwm jakim głąbem trzeba być, żeby uwierzyć było
@peja3334: Dziękuję za ten wpis. Chciałem napisać to samo. Te tweety neuropy są dowodem, że żyjemy w idiokracji. Neuropa sama się ora, bo panowie się zgodzili w większości spraw, a już na pewno co do ogólnego kierunku gospodarczego, a tego nikt z neuropy jakby nie zauważył. To pokazuje poziom indoktrynacji, a właściwie zidiocenia, nie bronimy postulatów, tylko swojego, bo swój. Nie ważne co mówi. Nie było więc za bardzo z czym
Po drugie to jak zagłosowałby Mentzen jest bez znaczenia, bo większość Polaków dziś jest za pozostaniem w UE i takie referendum by upadło.


@Jah00: To jest powód dla którego Mentzen nie odpowiedział, a nie jakieś traktaty. Razem z narodowcami i Braunem celują w elektorat antyunijny, jednocześnie zdają sobie sprawę, że większość Polaków chce pozostania w unii. Proste jak budowa cepa.

To że jego głos jest bez znaczenia to w sumie zabawne.
@peja3334 memcen nawet pytania nie umie zadać, poziom pytan z debaty TVP. Albo się pyta czy zgadza się pan że pis łupi Polskę albo czy uważa pan że ko jest takie same jak pis.
tylko o jego stanowisko w tej sprawie?


@ZygmnuntIgthorn: Ale stanowisko jest jasne. Unia gospodarcza i celna tak, polityka klimatyczna, migracyjna i monetarna nie. Chcemy mieć otwarte granice, ale nie chcemy by Bruksela rządziła. Już bardziej jasnego stanowiska być nie może. Jasna deklaracja tak lub nie może wprowadzić w błąd i media będą wprowadzać ludzi w błąd, już przecież straszą, że Konfederacja chce wyjść i pozbawić Polskę wszystkich korzyści. Gdyby natomiast Mentzen
znowu media by oskarżały


@Jah00: Uff, jak dobrze, że wybrnął. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasem się zastanawiam czy ktokolwiek poza Mentzenem ma mózg.


@Jah00: W sumie znamienne, że fan Mentzena napisał coś takiego. Skoro dopuszczasz możliwość, że tylko Mentzen ma mózg, to wiesz o sobie coś, czego ja na przykład wcześniej nie wiedziałem, ale teraz już wiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uff, jak dobrze, że wybrnął. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZygmnuntIgthorn: Z tego się nie da wybrnąć, bo nie odpowiedział i media oskarżają, że próbuje coś ukryć, że manipuluje. Co nie powiesz to będzie źle dla drugiej strony, bo ona kibicuje nie poglądom tylko podziałom "my" kontra "oni".

to wiesz o sobie coś, czego ja na przykład wcześniej nie wiedziałem, ale teraz już wiem. ( ͡° ͜
Z tego się nie da wybrnąć,


@Jah00: Mógł odpowiedzieć zgodnie z tym co mówił już wcześniej, na przykład w wywiadzie dla Dziennika.

W krótkim terminie nie widzę realnej drogi wyjścia z UE.

Ale gdyby z Unii miał nas wyprowadzać PiS – dlatego, że chce nakładać jeszcze wyższe podatki, regulować jeszcze więcej branż niż pozwala mu na to Wspólnota – to nie byłoby to korzystne.


https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8641236,slawomir-mentzen-konfederacja-nowa-nadzieja.html

Spokojnie zmieściłby się w czasie.

Petru
Mógł odpowiedzieć


@ZygmnuntIgthorn: Mógł, ale dla mnie liczy się to co zrobi, a nie powie. A zrobi to co jest zgodne z programem. Program będzie na konwencji programowej 24 czerwca. Uprzedzam głupie pytania trolla.

Petru ładnie go podszedł, brzydko, ale ładnie.


@ZygmnuntIgthorn: Co zrobił? Zadał tylko proste pytanie. To nie Petru nagle stał się mistrzem debatowania, tylko Mentzen nie wykorzystał okazji by zaznaczyć swoje stanowisko.

No ale przekaz Mentzena nie