Wpis z mikrobloga

Odnośnie sankcji na Rosje. Pracuję w dużej firmie, grupa notowana na giełdzie; produkujemy te swoje produkty i sprzedajemy je na całym świecie w tym spora cześć idzie do Rosji przez Serbię. Do niedawna bezproblemowo. Ja tego nie popieram, aczkolwiek rynek jest mocno poturbowany i jak nie my to ktoś inny. Zresztą nie ja decyduję. Ostatnio jednak wywaliło nam się spore zamówienie dla kacapii, bo kacapia nie ma czym płacić. Dlaczego nie ma czym płacić? Bo rubla nikt nie chce a od teraz maja ponoć potężne problemu z płatnościami w rublach również Chinach (takie jest przynajmniej info w firmie). Więc te sankcje jednak trochę działają plus jest coraz wieksza niechec do interesów z nimi #wojna #ukraina
  • 4
@fledge Mam podobne doświadczenia, firma niby wyszła ale wciąż pchają tam to co się nie sprzedaje w Europie. Na początku wojny zamówienia z Kazachstanu, itp. wywaliło w kosmos. Wszyscy wiedzieli, że to do przyjaciół Moskali jedzie. Teraz jednak już jest plaża, na zamówieniach wiszą blokady kredytowe, coś się ewidentnie zatkało u szanownych wschodnich partnerów ( ͡° ʖ̯ ͡°)