Wpis z mikrobloga

Jakiej technologii użyć do stworzenia portfolio jakiegoś wykonawcy. Taka strona firmy gdzie będzie opis i kilka zdjęć, formularz kontaktowy. Chce żeby wyglądała nowocześnie. Na codzień tego nie robię, więc pytanie w co iść?
- Wordpress + wykupić jakiś theme (patrzyłem na Avada i wygląda spoko, ale opinie ma słabe na reddicie)
- React/Next + TailwindCSS

Drugie pytanie: ile mogę wziąć za przygotowanie takiej strony. To strona dla znajomego (dalszego), więc nie chce robić za darmo ale też chce nie chce wołać dużo.

  • 19
@Potezny_Odyniec: używam czasami Avada i jest ok, jest problem z szybkością działania, trzeba się napocić żeby lighthouse google był na zielono. Chociaż ostatnio dużo poprawili. Chyba bym wolał w React zrobić przy okazji się czegoś nowego nauczyć bo wordpress to tak lipa troche.

Znajdź albo wrzuć ofertę na jakiś portal z podobnymi założeniami, opisz co ma być i zobacz jak inni liczą, dorzuć do średniej ceny z 30% i masz (
@Potezny_Odyniec HTML5+CSS( na podstawie gotowca) i porządny hosting statyczny ale jeśli nie będzie to często zmieniane.
jeśli ma tam wchodzić i zmieniać coś częściej niż raz na rok to Wordpress
@Potezny_Odyniec: tak mi się wydaję, jeszcze z Avada to tak naprawdę klikasz wszystko nic nie piszesz, proponowałbym coś innego użyć może kiedyś się przyda w karierze. Albo tak jak @zibizz1 napisał HTML,CSS,JS żeby trochę nabrać wprawy.
Ja robię na Wordpressie z lenistwa.
@Potezny_Odyniec: Wordpress chyba szybciej bo masz gotowe formularze kontaktowe, galerie, itp. w templatkach i raczej klikasz niż piszesz kod. Ale jeżeli chodzi o Avada to jest taki moloch że trochę trwa ogarnięcie tego. Jest tam bardzo dużo ustawień, to jest raczej kombajn, dlatego są problemy z wydajnością. Omijaj Elementor to jest gówno takie że powinni to zakazać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Potezny_Odyniec: jak się zepnę i dostanę wszystkie materiały to jeden/dwa dni gorzej jak "no weź coś wymyśl, nie mam zdjęć, nie wiem nie mam tekstów pani Anetka coś wymyśli" bo chyba przez to najbardziej się wydłuża.
@Potezny_Odyniec: kilka razy poprawiałem coś na stronach które to używają i zawsze to wyglądało jakby zaraz cała strona miałaby się rozwalić. Może mam złe doświadczenia ale ja odradzam, jest za darmo chyba podstawowa wersja to sobie spróbuj może ci podpasuję.