Wpis z mikrobloga

narzedziem do zdejmowania uszczelniaczy olejowych to wyjmiesz. bedziesz musial zdjac pompe wody z tego co widze. po czym wnosisz, ze to cieknie? to wyglada na smar z lancucha. ps. nie znam tej konstrukcji, ale mozliwe ze ten pret sie wysuwa po prostu bo on leci tylko na druga strone przez skrzynie do docisku w koszu.
  • Odpowiedz
@Reynald: W vstromie żeby wyjąć uszczelniacz trzeba odkręcić blaszkę która go przykrywa - 3 śrubki i jedna chyba jest pod zębatką zdawczą, więc ją też trzeba odkręcić.
  • Odpowiedz
@Reynald: strzalka idealnie zasłoniła kołnierz. no nie mam zbyt dobrych wieści. nie wiem czemu się czaisz z podaniem modelu, ale jestem pewien że już ci gugle powiedziały o możliwych opcjach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Steven_Hyde już coś zerknałem i faktycznie zgodnie ze sztuką trzeba rozpolawiac, ale to jest dość absurdalne, chociaż niewiele bardziej niż frezowanie tego aluminium żeby wyjąć go od zewnątrz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Reynald: no, tam różnie kombinują. jeśli to pocieszenie to musiałem rozbierac u siebie silnik w mak i wydać koło 3k w uszczelkach, częściach które przy okazji ucierpiały albo warto było wymienić przy okazji, a to wszystko z powodu łożyska za 15 zlotych które się wzięło i sypło ( ͡° ʖ̯ ͡°) po części znam więc twuj bul ( )
  • Odpowiedz
@Reynald: najpierw to dokładnie wymyj i nie smaruj łańcucha. Potem zrób co najmniej z 400 km. Jeżdżąc na wyższych obrotach. I zobacz czy masz nowe wycieki bo wygląda jakby był to smar z łańcucha. Jeśli to uszczelniacz to ściągnij pompę płynu i wyjmij uszczelniacz olejowy na wałku na zewnątrz, wsadź nowy i potem nowy uszczelniacz do pompy.
  • Odpowiedz
Ta usterka wygląda na kupiłem niedawno motor, wyminilem olej i filtr, nasmarowałem łańcuch, ale coś bym przy nim naprawił, ale nie ma co, a poprzedni wlasciel też wyminilem olej i filtr i nasmarował łańcuch.

Umyj to najpierw, zobacz czy faktycznie cieknie, bo to wygląda jak by w najgorszym wypadku się poprostu pocilo a na nowym uszczelniacza często i tak jest tak samo
  • Odpowiedz