Wpis z mikrobloga

Witajcie :) Temat siłownik do bramy przesuwanej - jaki wybrać i dlaczego?
Witam, będę w końcu montował sobie napęd do bramy przesuwnej, i stoje przed wyborem marki i modelu.
Światło bramy to 485cm, napęd musi mieć funkcję furtki, oraz akumulator awaryjnego zasilania.
Myślałem nad Elektrobim KSE800S, co o tym napędzie sądzicie?

Oraz mam kilka pytań?
1. Czy wybrać listwę nylonową czy stalową?
2. Czy muszę spawać, czy mogę użyć nitonakrętek do montażu listwy?
3. Czy dobrze rozumiem że jak dokupie sobie odbiornik radiowy np dedykowany do Nice lub uniwersalny to będę mógł sobie doprogramować piloty Nice które już posiadam?
4. Rozumiem że w przyszłości jak będę chciał sobie podłączyć bramę do HomeAssistanta to wystarczy jakeś urządzonko które będzie mi zwierać odpowienie styki w napędzie?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #automatyka #napedbramy #napeddobramy
piowit - Witajcie :) Temat siłownik do bramy przesuwanej - jaki wybrać i dlaczego?
Wi...

źródło: 352739881_1452788325554600_6573304643993327633_n

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
jaki wybrać i dlaczego?


@piowit: dowolny markowy, marki obecnej na rynku od lat. Dlatego, byś nie znalazł się w czarnej dupie za kilka lat, gdy coś trywialnego się zużyje, a nie będzie możliwości dokupienia części.

Electrobim - tania niezła firma, z niezłym wsparciem technicznym. Ich napędu przesuwnego nie znam, mam w domu siłowniki do bramy uchylnej i generalnie są ok, choć za ich ceną szły pewne bolączki, z których największą jest
  • Odpowiedz
Mam ten model i nie narzekam. Listwa nylonowa cichsza, ale sie sciera i co jakis czas trzeba zmienic jeden element
  • Odpowiedz