Wpis z mikrobloga

Bardziej stereotypowego przejazdu z taksiarzem mieć nie mogłem xD

Podróż na lotnisko z samego rana (przed 6). Niestety brak Ubera (odbiór na czas nie działa w mojej mieścinie) więc dzwonię na miejscowy postój. Będzie za 3 min.

Typ ok 60 lat.
Z poczatku standardowa gadka - a gdzie pan jedzie, aa do Londynu to tam chyba dobrze zarabiają. A słyszał Pan że jakiś ojciec z Polski zabił tam rodzinę ostatnio? Tam lato w ogóle mają czy tylko deszcz i deszcz?

Ogólne nie mam nic przeciwko luźnej gadce ale w tym momencie doceniłem Gruzinów nie mówiących po polsku, szczególnie że była godzina 5:50 i nie koniecznie tego szukałem.

Pech chciał że na pasie obok zatrzymał się oznaczony Uber i się zaczęło. Jak tak być może że oni tu jeżdżą, dokumentów nie mają, miasta nie znają. A ci ukraincy to nie lepsi - siedzą w Polsce, bawią się, piją a inni na wojnie giną. Powinni mężczyzn nie wpuszczać do Polski tylko na front wysyłać, same kobiety i dzieci.

Cisiemy non stop środkowym pasem 90km na ograniczeniu 100 km i lecą nieprzerwanie wiązanki. Jak ci ludzie jeżdżą, do Warszawy przyjechali i nie wiedzą co robić, zjeżdżać mi z pasa itp.

Taksometr oczywiście skrzętnie ukryty za dźwignią zmiany biegów więc aktualny stan można poznać tylko na zakręcie. Na miejscu niespodzianka - prawie 185 zł za 25 minut jazdy xD oczywiście kręcenie nosem na płatność kartą bo 'kilka dni będzie do mnie iść a jeszcze ktoś na tym zarobi' ale się zgodził. Uber za taki przejazd bierze 70 zł. Tyle dobrego że to podróż służbowa więc było mi wszystko jedno.

Do pełnego obrazu zabrakło starego Mercedesa i koralików na siedzeniu

#uber #taxizlotowa #taxi #gownowpis #heheszki #zalesie
ATAT-2 - Bardziej stereotypowego przejazdu z taksiarzem mieć nie mogłem xD

Podróż na...

źródło: 20230619_060952

Pobierz
  • 16
@ATAT-2 jakie miasto? Czesto z lotniska mają zryczałtowane kwoty, albo jakieś dodatkowe wyższe stawki, ale to już trochę dramat jak nie jechałeś tam 20 km xd

edit: AA już widzę że Warszawa. To ty na Modlin taksa jechałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ATAT-2: calkowicie omijam taxi, ubery itp. kilka lat temu zamowilem taxi przez aplikacje mytaxi. bylo to z kurdwanowa (krk) na lotnisko ok 4 rano. koles niby sie zapytal czy jechac obwodnica bo bedzie szybciej czy przez miasto. zgodzilem sie na obwodnice i pozniej slono za to zaplacilem. Okazalo sie ze wlaczyl sobie 2 strefe i tak naprawde sam sie na to zgodzilem. Wyszlo ok 150zl. Od tej pory omijam taxi szerokim
trochę dramat jak nie jechałeś tam 20 km xd


@aegispolis: ja z Warmii na Modlin płaciłem 400zł i jak jechało nas 3-4 to wychodziło podobnie jak autobusem ale wygodniej. OP pewnie też musiał mieć sporo km albo trafił na wyjątkową złotówę
@ATAT-2: Lepiej byś paragon pokazał i na ten w domyśle Modlin gdzie był start to można policzyć czy według cennika to wykonał. Ale jak tam 40km z Warszawy jest..
Taksometr oczywiście skrzętnie ukryty za dźwignią zmiany biegów więc aktualny stan można poznać tylko na zakręcie. Na miejscu niespodzianka - prawie 185 zł za 25 minut jazdy xD


@ATAT-2: xD
W Sevilli droga na lotnisko podobna, z centrum na lotnisko, 2 osoby, duże bagaże - 40 euro za taksówkę "komercyjną".
Lokalne małe firmy ok. 30 euro, Uber 25 euro.

Oczywiście wszystkie ceny znane przed wejściem, różnica na taksometrze rzędu 1-2 euro
@ATAT-2: ja #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przewiduje że dupa będzie piekła przez najbliższe kilka dni :D widać że bez wazeliny pojechał. Dawaj nazwe korpo trzeba tępić takich przekrętów